Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОГІКО-АНАЛІТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ Г.Х. фон ВРІГТА

ЛОГІКО-АНАЛІТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ Г.Х. фон ВРІГТА

Назва:
ЛОГІКО-АНАЛІТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ Г.Х. фон ВРІГТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,55 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
УДК 16:167.2
ШЕНГЕРІЙ Людмила Миколаївна
ЛОГІКО-АНАЛІТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
КОНЦЕПЦІЇ Г.Х. фон ВРІГТА
Спеціальність 09.00.06 - логіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка МОіН, кафедра логіки філософського факультету
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор
ХОМЕНКО Ірина Вікторівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор
Офіційні опоненти: 1. Доктор філософських наук
ОМЕЛЬЯНЧИК Валентин Йосипович,
Інститут філософії ім.Г.С.Сковороди
НАН України, провідний науковий співробітник
2. Кандидат філософських наук
ЩЕРБИНА Олена Юріївна,
Національна академія внутрішніх справ
України, старший викладач
Провідна установа - Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки та культурології (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться “25” січня 2002 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 26.161.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою:
01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою:
01001, Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “15” грудня 2001 р.
 
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук Гардашук Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Георг Хенрік фон Врігт - визнаний у світовому науковому товаристві філософ і логік ХХ ст. Він є представником фундаментальної фінської логіко-філософської школи (Ейно Кайла, Сімо Кнууттіла, Іллка Ніінілуото, Ян фон Плато, Раймо Туомела, Еса Саарінен, Лейла Хаапаранта, Рісто Хілпінен, Яакко Хінтікка та ін.). Сутність внеску науковця в аналітичні дослідження полягає, по-перше, у опрацюванні ним нових розділів сучасного логічного знання, зокрема деонтичної логіки, по-друге, у проголошенні важливості раціональних та строгих логічних методів для дослідження гуманітарної проблематики.
Актуальність теми дослідження експлікується у логічному, філософському та методологічному аспектах.
Логічні праці Г.Х. фон Врігта є предметом обговорення та джерелом ідей логіків різних шкіл протягом другої половини ХХ ст. Найчастіше предметом логічного аналізу виступають окремі аспекти творчості науковця: система модальної логіки М, деякі системи деонтичної логіки, тощо. Цілісний аналіз логічної концепції Г.Х. фон Врігта представляє науковий інтерес з точки зору історії логіки і дозволяє виявити вплив логічних теорій вченого на розвиток логічного знання. Таке дослідження є актуальним з точки зору основ логіки, оскільки у працях цього науковця закладено основи сучасних логічних теорій. Наведений у дисертації аналіз зарубіжних та вітчизняних джерел з теми дозволяє вести мову про окремі спроби аналізу його логічних праць. Але систематичне дослідження доробку Г.Х. фон Врігта у вітчизняній літературі відсутнє.
Необхідність дослідження концепції вченого з філософської точки зору полягає у тому, що всі логічні ідеї науковця мають глибоке філософське підгрунтя. Будь-яка логічна система Г.Х. фон Врігта слугує експлікацією для уточнення певної філософської проблематики. Тобто, неможливо повною мірою сьогодні осягнути філософську концепцію вченого без вивчення двостороннього її взаємозв’язку та корельованості з логічною.
Значна увага у доробку Г.Х. фон Врігта була приділена методам аналізу гуманітарної проблематики, які дедалі частіше стають самостійними об’єктами вивчення на сучасному етапі розвитку філософського та логічного знання. За таких умов аналітичний та логічні методи утворюють базисний арсенал у багатьох наукових дослідженнях нашого часу. У зв’язку з цим актуальним стає дослідження взаємозв’язку цих методів для аналізу широкого спектру гуманітарної проблематики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЛОГІКО-АНАЛІТИЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ Г.Х. фон ВРІГТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок