Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОПРИВОД ЗА СХЕМОЮ “КАСКАДНИЙ ІНВЕРТОР НАПРУГИ - АСИНХРОННИЙ ДВИГУН”

ЕЛЕКТРОПРИВОД ЗА СХЕМОЮ “КАСКАДНИЙ ІНВЕРТОР НАПРУГИ - АСИНХРОННИЙ ДВИГУН”

Назва:
ЕЛЕКТРОПРИВОД ЗА СХЕМОЮ “КАСКАДНИЙ ІНВЕРТОР НАПРУГИ - АСИНХРОННИЙ ДВИГУН”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
БОДНАР
Григорій Йосипович
УДК 62-83: 621.314.5
ЕЛЕКТРОПРИВОД ЗА СХЕМОЮ “КАСКАДНИЙ ІНВЕРТОР НАПРУГИ - АСИНХРОННИЙ ДВИГУН”
Спеціальність 05.09.03 - Електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Плахтина Омелян Григорович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри електроприводу і
автоматизації промислових установок
Офіційні опоненти : доктор технічних наук, професор
Садовой Олександр Валентинович,
Дніпродзержинський державний технічний університет,
завідувач кафедри електрообладнання промислових підприємств
кандидат технічних наук, доцент
Василів Карл Миколайович,
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри обчислювальної техніки та моделювання технологічних процесів
Провідна установа ВАТ “Український НДІ силової електроніки “Перетворювач”, науково-технічний відділ, м.Запоріжжя.
Захист відбудеться “ 29 “ березня 2002 р. о 14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої ради Д35.052.02 в Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12, ауд. 114).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м.Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “15 “ лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коруд В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке впровадження частотно-керованих електроприводів змінного струму ставить задачі розробки нових схем, пов'язаних з цим нових методів досліджень, з метою забезпечення високої якості перетворення електричної енергії в механічну. Забезпечення синусоїдного живлення асинхронного двигуна в частотно-керованому електроприводі може бути реалізоване за допомогою каскадного з'єднання інверторів напруги (КІН). Використання КІН дає змогу одночасно отримати квазісинусоїдну форму напруги і струму, чого не забезпечують інвертори з широтно-імпульсною модуляцією (АІН з ШІМ).
Дослідження схем частотно-керованих електроприводів з КІН у науковій літературі практично відсутні. Нема єдиного підходу щодо способу з'єднань інверторів напруги в каскади і керування ними. Широка різноманітність схем КІН, і пов'язана з цим - схем електроприводу, вимагає розробки єдиної методики досліджень процесів і характеристик.
Таким чином, розробка схем електроприводу з КІН, як альтернативи до схем електроприводу з АІН з ШІМ, єдиної комп'ютерної методики досліджень, а також виконання різноманітних досліджень вищезгаданих схем є актуальною задачею, яка має наукове і практичне значення.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з планами науково-дослідних робіт кафедри електроприводу і автоматизації промислових установок Національного університету "Львівська політехніка", які передбачають розробку і впровадження частотно-керованого електроприводу в загальнопромислових механізмах. Такі роботи передбачені "Комплексною державною програмою енергозбереження України", яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України №148 від 5 лютого 1997 року.
Мета роботи і задачі дослідження. Метою роботи є розробка і дослідження схем частотно-керованого асинхронного електроприводу з КІН, що забезпечують формування напруги квазісинусоїдної форми.
Для досягнення поставленої мети необхідно розв’язати наступні задачі:
1. Дослідити процес формування напруги з компенсацією вищих гармонік у схемах електроприводу з КІН та сформулювати умови забезпечення її якості.
2. Розробити принципові схеми КІН у системі електроприводу "перетворювач частоти - асинхронний двигун" (ПЧ-АД).
3. Створити математичні моделі для дослідження електромагнітних і електромеханічних процесів у схемах електроприводу "КІН-АД".
4. Створити фізичну модель (експериментальну установку) для дослідження електромаг-нітних процесів у схемі електроприводу "КІН-АД".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОПРИВОД ЗА СХЕМОЮ “КАСКАДНИЙ ІНВЕРТОР НАПРУГИ - АСИНХРОННИЙ ДВИГУН”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок