Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПРИЙМАЮЧИХ КРАЇН

ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПРИЙМАЮЧИХ КРАЇН

Назва:
ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПРИЙМАЮЧИХ КРАЇН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,27 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПРОХОРОВА МАРИНА ЕДУАРДІВНА
УДК 339.9:330.354:504.03
ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПРИЙМАЮЧИХ КРАЇН
08.05.01. — Світове господарство і міжнародні економічні відносини
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних валютно–кредитних і фінансових відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
РОГАЧ Олександр Ігорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
Завідувач кафедри міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин Інституту міжнародних відносин
Офіційні опоненти:– доктор економічних наук
ДАНИЛИШИН Богдан Михайлович
Рада по вивченню продуктивних сил НАН України,
Заступник Голови Ради з наукової роботи–
кандидат економічних наук
ЗАВ’ЯЛОВА Олена Володимирівна
Національна академія управління,
старший викладач
Провідна установа – Інститут економіки НАН України, відділ ресурсного потенціалу АПК, м. Київ
Захист відбудеться “_22__” лютого 2001 року о __14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119 , м. Київ, вул. Мельникова, 36/1,
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий “_19_” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазуренко В.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертаційного дослідження. З поміж числа глобальних проблем, пов’язаних з процесами економічного розвитку, до найгостріших відносять проблеми вичерпання природних ресурсів, забруднення довкілля і прискореного зростання народонаселення.
На сучасному етапі головною тенденцією світового розвитку є глобалізація міжнародних економічних відносин (МЕВ), а однією з характерних рис розвитку світового господарства є його транснаціоналізація. Одним із центральних суб’єктів глобальної трансформації світового економічного простору стали транснаціональні корпорації (ТНК).
Інтенсивний розвиток ТНК дозволяє стверджувати, що ТНК є динамічними агентами світової економіки і мають величезний виробничий потенціал, інтенсивно спрямовують свої інвестиції в нові галузі, а також науково-технічні розробки, що призвело до збільшення навантаження на навколишнє середовище. Тому природно, що саме вони здійснюють величезний вплив на довкілля.
Розвиток діяльності ТНК без урахування екологічних вимог призводить до конфлікту двох важливих сфер: екології та економіки. Протягом довгого періоду часу вибиралася одна мета: або економічне зростання, або екологічна безпека. При досягненні суб’єктом господарської діяльності однієї мети ефективність по відношенню до іншої може знижуватися, наприклад, внаслідок обмеженості ресурсів. Зростання продажу продукції без застосування ресурсозберігаючих технологій потребує збільшення споживання ресурсів і призводить до збільшення викидів забруднюючих речовин.
В свою чергу, застосування нових ресурсозберігаючих технологій, будівництво очисних споруд пов’язано зі збільшенням витрат і зниженням прибутку. Але, враховуючи складну екологічну ситуацію, пріоритетним завданням сучасного етапу є формування компаній, підприємств екологічної орієнтації, що спрямовуються на розвиток екологічної інфраструктури, а також створення умов для залучення недержавних інвестицій у сферу екологічного бізнесу. Наявність еколого–економічних успіхів у господарській діяльності правомірно визначають особливу актуальність питання щодо внеску ТНК у процес вирішення екологічних проблем.
Все більша кількість країн починає бачити вихід із складного екологічного становища шляхом використання потенціалу великого, середнього та малого бізнесу, який являє собою ефективний шлях стабілізації екологічної ситуації, що не потребує додаткових бюджетних асигнувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРАНСНАЦІОНАЛЬНІ КОРПОРАЦІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПРИЙМАЮЧИХ КРАЇН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок