Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> національна імплементація міжнародних договорів щодо прав людини: загальнотеоретичне дослідження (на матеріалах впровадження КонвенцІї про захист прав і основних свобод людини)

національна імплементація міжнародних договорів щодо прав людини: загальнотеоретичне дослідження (на матеріалах впровадження КонвенцІї про захист прав і основних свобод людини)

Назва:
національна імплементація міжнародних договорів щодо прав людини: загальнотеоретичне дослідження (на матеріалах впровадження КонвенцІї про захист прав і основних свобод людини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Раданович Наталія Миколаївна
Удк 340.12(447) + УДК 342.7(477)
національна імплементація міжнародних договорів
щодо прав людини: загальнотеоретичне дослідження
(на матеріалах впровадження КонвенцІї про захист
прав і основних свобод людини)
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та теорії держави і права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України
Рабінович Петро Мойсейович – професор кафедри історії та теорії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений юрист України
Козюбра Микола Іванович – Суддя Конституційного Суду України
кандидат юридичних наук, доцент
Оборотов Юрій Миколайович – завідувач кафедри теорії держави і права Одеської національної юридичної академії
Провідна установа: | Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, м.Харків
Захист відбудеться “ 22” вересня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.03. у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою 79002, м.Львів, вул. Січових Стрільців, 14 (зал засідань юридичного факультету, Г-409).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79002, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “20” серпня 2000 року.
Вчений секретар
голова спеціалізованої вченої ради В.М.Коссак
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Проблема прав людини сьогодні набула надзвичайної гостроти. І якщо раніше відносини у сфері реалізації, охорони і захисту прав людини регулювалися переважно внутрішньодержавним правом, то зараз вони стали повноцінним об’єктом “опіки” права міжнарод-ного. Це неминуче пов’язано із інтенсифікацією й ускладненням контактів між відповідними нормами міжнародного і національного права. Тому кожна держава повинна створити ефективні юридичні механізми опосередкування таких контактів, а відповідно і реалізації взятих на себе міжнародно-правових зобов’язань щодо прав людини.
В умовах виходу України на міжнародну арену як самостійної держави і укладення нею великої кількості міжнародних договорів, зокрема з питань прав людини, усі проблеми, пов’язані із впровадженням таких договорів в українську державно-юридичну практику, набувають особливої ваги. Певна правова база для цього в Україні вже створена. Це насамперед ст.9 Конституції України, Декларація про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року, Закон України “Про дію міжнародних договорів на території України” від 10 грудня 1991 року, Закон України “Про міжнародні договори України” від 22 грудня 1993 року. Проте вміщені у цих актах правоположення в силу їх загального характеру, як видається, не можуть повною мірою забезпечити втілення усіх норм ратифікованих Україною міжнародних договорів щодо прав людини в її юридичну практику. Тому існує потреба у більш детальній регламентації процедури виконання державою зобов’язань, які випливають саме з таких міжнародних договорів, оскільки ці договори відзначаються неабиякою специфікою. Ця потреба стала особливо нагальною щодо “запуску” механізму імплементації в Україні Конвенції про захист прав і основних свобод людини (далі – Конвенція), котру Верховна Рада України ратифікувала 17 липня 1997 року. Як відомо, приписи Конвенції відзначаються високим рівнем абстрактності, насиченістю оціночними поняттями. Тому її “оснащено” численними прецедентами, що сформувалися в ході застосування норм цього акта Європейським судом з прав людини (далі – Суд).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: національна імплементація міжнародних договорів щодо прав людини: загальнотеоретичне дослідження (на матеріалах впровадження КонвенцІї про захист прав і основних свобод людини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок