Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЛЕКЦІЙНА ОЦІНКА ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ СВИНЕЙ СТВОРЮВАНОГО М’ЯСНОГО ТИПУ

СЕЛЕКЦІЙНА ОЦІНКА ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ СВИНЕЙ СТВОРЮВАНОГО М’ЯСНОГО ТИПУ

Назва:
СЕЛЕКЦІЙНА ОЦІНКА ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ СВИНЕЙ СТВОРЮВАНОГО М’ЯСНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАМАР НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
УДК 636.4.082.12
СЕЛЕКЦІЙНА ОЦІНКА ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ СВИНЕЙ СТВОРЮВАНОГО М’ЯСНОГО ТИПУ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Наукові керівники: доктор сільськогосподарських наук, професор
доктор сільськогосподарських наук, професор Панасюк Іван Митрофанович, Дніпропетровський державний аграрний університет, завідувач кафедри генетики і розведення сільськогосподарських тварин
Офіційний опонент –- доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН, Березовський Микола Давидович, Інститут свинарства УААН, завідувач відділу розведення та генетики
Офіційний опонент –– кандидат сільськогосподарських наук, доцент Пелих Наталія Леонідівна, Херсонський державний аграрний університет, кафедра технології виробництва продукції тваринництва.
Провідна установа – Білоцерківський державний аграрний університет, Мінагрополітики України, кафедра розведення сільськогосподарських тварин.
Захист дисертації відбудеться "30" червня 2005 року
о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.830.02 в Херсонському державному аграрному університеті (73006, Херсон, вул. Р.Люксембург, 23, головний навчальний корпус, ауд. 118).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, Херсон, вул. Р.Люксембург, 23, головний навчальний корпус.
Автореферат розісланий "27" травня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карапуз В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із факторів науково-технічного прогресу в тваринництві є широке використання у виробництві сучасних досягнень в генетиці, селекції і розведенні сільськогосподарських тварин. Виробництво свинини завжди було і є основним джерелом забезпечення населення високоцінними продуктами харчування.
В останні роки як в нашій країні, так і за кордоном активно йде процес розробки нових програм по створенню і удосконаленню високопродуктивних порід, заводських типів та спеціалізованих ліній. Виявляються найбільш ефективні поєднання генотипів, що дозволяють розширити наші знання про гетерозис і використання цього явища для збільшення виробництва свинини в різних типах господарств. Разом з тим ефект схрещування, в кінцевому підсумку, залежить від ступеня відселекціонованості і вибору вихідного матеріалу різного напряму продуктивності.
Створюваний м’ясний тип (популяція свиней селекції ДСГІ) є результатом складного відтворного схрещування трьох порід: великої білої, беркширської і ландрас. Серед свиней цього типу виділено дві генетичні форми, маркіровані за групами крові. Материнська генетична форма за генотипом схожа з великою білою породою свиней, батьківська – з підвищеною частотою груп крові, яких немає в генотипі великої білої породи.
Нові генотипи недостатньо досліджені за інтенсивністю формування, рівнем продуктивних якостей та за поєднувальною здатністю, тому актуальним є питання вивчення особливостей росту, розвитку, відтворних якостей та поєднання нових генетичних форм свиней створюваного типу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри розведення і генетики сільськогосподарських тварин Дніпропетровського державного аграрного університету з 1998 року за темою "Ріст, розвиток, продуктивні і відтворні якості ремонтного молодняку різних генотипів свиней селекції ДСГІ" (№ державної реєстрації 0105U001341).
Мета і завдання дослідження. Мета досліджень – формування молодняку батьківської і материнської генетичних форм свиней створюваного типу, вивчення їх репродуктивних, відгодівельних та м’ясних якостей.
Для досягнення поставленої мети були визначені наступні завдання:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СЕЛЕКЦІЙНА ОЦІНКА ПРОДУКТИВНИХ ЯКОСТЕЙ СВИНЕЙ СТВОРЮВАНОГО М’ЯСНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок