Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ЧАСТО ХВОРІЮЧИХ ДІТЕЙ З ПРЕ- І ПЕРИНАТАЛЬНИМ УРАЖЕННЯМ ЦЕНТРАЛЬНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ЧАСТО ХВОРІЮЧИХ ДІТЕЙ З ПРЕ- І ПЕРИНАТАЛЬНИМ УРАЖЕННЯМ ЦЕНТРАЛЬНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ЧАСТО ХВОРІЮЧИХ ДІТЕЙ З ПРЕ- І ПЕРИНАТАЛЬНИМ УРАЖЕННЯМ ЦЕНТРАЛЬНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИВУЩЕВ БОРИС ІСАЄВИЧ
УДК 616.8-053.35:612.017]-08-031.81
 
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ЧАСТО ХВОРІЮЧИХ ДІТЕЙ
З ПРЕ- І ПЕРИНАТАЛЬНИМ УРАЖЕННЯМ ЦЕНТРАЛЬНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ
14.01.10 - Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому державному медичному університеті ім. М.Горького МОЗ України
Науковий керіваник: Доктор медичних наук, професор
Юліш Євген Ісаакович,
Донецький державний медичний університет
ім. М.Горького МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб
Офіційні опоненти: Доктор медичних наук, професор
Фьоклін Валерій Олексійович,
Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри дитячих хвороб
Доктор медичних наук, професор
Абатуров Олександр Євгенович,
Дніпропетровська державна медична академія, професор кафедри факультетської педіатрії та дитячих інфекційних хвороб
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
Захист відбудеться “10” грудня 2003 року 0 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий “7” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент В.М.Савво
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реабілітація часто хворіючих дітей (ЧХД), які складають більше 30% дитячої популяції України, – одне з найважливіших медико-соціальних завдань сучасної педіатрії (Марушко Ю.В., Мощич П.С., 1999, Абатуров О.Є., 2002, Фокіна С.Є., Нечитайло Д.Ю., 2002). Серед головних причин частих респіраторних інфекцій визначають зміни функцій захисно-пристосувальних систем організму, зумовлених різними патологічними факторами (Мозалевський А.Ф., 1999, Ващенко Л.В., Степаненко Т.І., 2002).
До порушення імунореактивності у цієї категорії дітей можуть призводити гострі та хронічні інфекції, нераціональне харчування, вітамінна недостатність, стрес, травми тощо (Сагаль І, 1999, Лейкіна В.В., 1998, Починок Т.В., 1999). В останні роки велике значення у розвитку імунних порушень надається патологічним зрушенням в нервовій системі, деякі структури якої регулюють імунні реакції (Клюшник Т.П., 1999, Євсєєв В.А., 2002). Зозуля Ю.П., Лісяний М.І., 1998, Починок Т.В., 1999, Соботюк Н.В., 1997, спостерігали виражені зміни в імунному статусі при травматичних, інфекційних, гіпоксичних ураженнях головного мозку.
Підхід до реабілітації ЧХД, які перенесли пре- і перинатальне ураження головного мозку, має свої особливості, пов’язані з розвитком патологічних зрушень з боку нервової та імунної систем, зумовлюючи необхідність корекції змін в обох системах (Шкробанець І.Д., 2002). Традиційний підхід до реабілітації дітей цієї категорії змушує використовувати значний арсенал лікарських препаратів. Враховуючи стабільне збільшення алергічних реакцій у дітей в останні роки та негативні наслідки лікарської поліпрагмазії (Насруллаєва Г.М., 1999), актуальною є розробка ефективних реабілітаційних програм з оптимальним набором лікарських засобів для ЧХД, які перенесли пре- і перинатальне ураження центральної нервової системи (ЦНС).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри пропедевтики дитячих хвороб Донецького державного медичного університету ім. М.Горького і є фрагментом НДР: УДК 616 – 056.3 – 053.2 – 084 “Характер імунних порушень і їх корекція у часто і тривало хворіючих дітей з перинатальним ураженням центральної нервової систем”, № Державної реєстрації 0197 U018399.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ПОРУШЕННЯ У ЧАСТО ХВОРІЮЧИХ ДІТЕЙ З ПРЕ- І ПЕРИНАТАЛЬНИМ УРАЖЕННЯМ ЦЕНТРАЛЬНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ І МЕТОДИ ЇХ КОРЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок