Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗПОДІЛ І ЕКСПРЕСІЯ ЕНДОГЕННИХ РЕТРОВІРУСІВ У ГЕНОМІ ПТАХІВ

РОЗПОДІЛ І ЕКСПРЕСІЯ ЕНДОГЕННИХ РЕТРОВІРУСІВ У ГЕНОМІ ПТАХІВ

Назва:
РОЗПОДІЛ І ЕКСПРЕСІЯ ЕНДОГЕННИХ РЕТРОВІРУСІВ У ГЕНОМІ ПТАХІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МОЛЕКУЛЯРНОЇ БІОЛОГІЇ І ГЕНЕТИКИ
БОРИСЕНКО Леонід Григорович
УДК 577.21: 578.26
РОЗПОДІЛ І ЕКСПРЕСІЯ
ЕНДОГЕННИХ РЕТРОВІРУСІВ У ГЕНОМІ ПТАХІВ
03.00.03 – молекулярна біологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі молекулярної онкогенетики Інституту молекулярної біології і генетики НАН України (м. Київ), лабораторії молекулярної еволюції Зоологічної станції "Антон Дорн" (м. Неаполь, Італія), відділі молекулярної генетики і біології розвитку Національного дослідницького центру (м. Вільжуіф, Франція).
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Риндич Алла Володимирівна,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу молекулярної онкогенетики.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Швед Анатолій Давидович,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
завідувач відділу молекулярної вірусології;
доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Кудрявець Юрій Йосипович,
Інститут експериментальної патології, онкології та
радіобіології імені Р.Є. Кавецького,
завідувач відділу експериментальних клітинних систем.
Провідна установа: Інститут мікробіології та вірусології імені Д.К. Заболот-
ного НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “26” жовтня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.237.01 Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м.Київ, вул. Заболотного, 150.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту молекулярної біології і генетики НАН України за адресою: 03143, м.Київ, вул. Заболотного, 150.
Автореферат розіслано 21 вересня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.В. Підпала


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищений інтерес до вивчення ретровірусів пов’язаний з їх значенням як природних агентів онкогенезу. Інтеграція є важливим етапом життєвого циклу всіх ретровірусів, адже їхні патогенні ефекти пов’язані саме з інтеграцією. Відомо, що мутації, які запобігають інтеграції, унеможливлюють процес реплікації ретровірусів. З практичної точки зору дослідження інтеграції важливе для генної терапії, де ретровіруси використовують як вектори. Все це вказує на актуальність вивчення процесу інтеграції.
Питання про специфічність інтеграції ретровірусів виникло ще з часу висунення провірусної гіпотези. Секвенування та рестрикційний аналіз ділянок ДНК, які безпосередньо фланкують ретровіруси, не виявило будь-якої специфічності цього процесу. І лише при застосуванні композиційного підходу до вивчення інтеграції ретровірусів, вдалося встановити, що вона є компартменталізованою (тобто, відбувається лише в певні ділянки геному) та ізопікнічною (ГЦ-склад ділянки геному, де відбулась інтеграція, близький до ГЦ-складу геному ретровірусу) (Rynditch et al., 1998). Композиційний підхід також дав змогу встановити, що геноми теплокровних хребетних складаються із довгих, гомогенних за ГЦ-складом сегментів ДНК, ізохор, які є структурно та функціонально мозаїчними. Було показано, що геном ссавців складається із двох ГЦ-бідних родин ізохор (L1 i L2) та трьох ГЦ-багатих (Н1, Н2, Н3), а у геномі птахів є ще ГЦ-найбагатша родина Н4 (Bernardi, 2000).
Таким чином, композиційний підхід дозволив розглянути процес інтеграції на рівні компартментів геному, а не лише коротких фрагментів ДНК, які оточують ретровіруси. Такі закономірності інтеграції було встановлено при вивченні екзогенних ретровірусів, інтегрованих в геном ссавців. До цього часу специфічність інтеграції вивчено тільки у одного ендогенного ретровірусу – вірусу пухлини молочної залози мишей (MMTV) (Salinas et al., 1987).
Ендогенні ретровіруси відрізняються від екзогенних низкою принципових ознак. Перш за все, ендогенні ретровіруси є постійними компонентами геному й існують, переважно, у вигляді провірусів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗПОДІЛ І ЕКСПРЕСІЯ ЕНДОГЕННИХ РЕТРОВІРУСІВ У ГЕНОМІ ПТАХІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок