Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ДІОКСИДУ СВИНЦЮ

ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ДІОКСИДУ СВИНЦЮ

Назва:
ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ДІОКСИДУ СВИНЦЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УкраПнський державний
хіміко-технологічний університет
КОВАЛьоВ Станіслав В'ячеславович
УДК 541.138
ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ
ДІОКСИДУ СВИНЦЮ
02.00.05 - електрохімія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук,
доцент по кафедрі фізичної хімії,
Величенко Олександр Борисович,
Український державний хіміко-технологічний
університет, Міністерство освіти і науки
України, доцент каф. фізичної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, старший
науковий співробітник за
спеціальністю електрохімія,
Сніжко Любовь Олександрівна,
Український державний хіміко-технологічний
університет, Міністерство освіти і науки
України, професор каф. загальної
хімічної технології;
кандидат хімічних наук,
доцент по кафедрі фізичної хімії;
Коробов Віктор Іванович,
Дніпропетровський Національній університет,
Міністерство освіти і науки
України, зав. каф. фізичної хімії.
Провідна установа: Національний технічний університет (ХПІ), кафедра технічної електрохімії, Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться: " 23 " лютого 2001 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 в Українському державному хіміко-технологічному університеті (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8).
Автореферат розісланий " 16 " січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. І.Д.Пініелле
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи
Діоксид свинцю є високоефективним каталізатором процесів електровиділення кисню, озону та реакцій електросинтезу органічних і неорганічних сполук, що проходять за участю адсорбованих на поверхні електрода кисневмісних часток. Фактори, які впливають на швидкість цих реакцій, можна об'єднати в дві групи: структурні (морфологія поверхні, розмір кристалів, кристалографічна орієнтація і тощо) і хімічні (хімічна структура, наявність кристалізаційної води, модифікуючих домішок і тощо). Для визначення природи факторів які здатні впливати на електрокаталітичну активність PbO2, в першу чергу необхідно розглянути вплив умов електроосадження на його структурні та хімічні властивості. Але оскільки літературних даних з цого питання недостатньо, то це ускладнює їх використання при побудові наукових основ одержання матеріалів із заданими властивостями.
При цьому необхідно відзначити, що з усіх способів одержання оксидних матеріалів електрохімічні методи синтезу є одними з найбільш привабливих. Це пов'язано з їхньою простотою в реалізації, відносно малою ціною, а також можливістю управління фізико-хімічними властивостями оксиду шляхом зміни потенціалу його осадження. Але практична можливість спрямованого електрохімічного синтезу матеріалів на основі PbО2 значною мірою визначається розвитком уявлень про основні закономірності електроосадження й електрохімічного модифікування PbО2, а також встановленням взаємозв'язку його електрокаталітичних і фізико-хімічних властивостей з параметрами електролізу і складом електроліту.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Робота виконувалась відповідно до держбюджетних тем Міносвіти України №31971090 "Дослідження впливу селективної адсорбції ПАР на кінетику і механізм електродних процесів при електроосадженні нових металевих і оксидних матеріалів із заданими корозійно-каталітичними властивостями" (1997-1999 рр., номер держреєстрації 0197U008769) і № 23970390/31 "Теоретичні основи електрохімічного синтезу сильних окислювачів у системах з твердим полімерним електролітом" (1997-1999 рр., номер держреєстрації 0197U014906).
Мета і задачі дослідження
На основі вивчення закономірностей електроосадження діоксиду свинцю вказати шляхи створення нових оксидних матеріалів на йогобазі із заданими будовою, фізико-хімічними і електрокаталітичними властивостями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕЛЕКТРООСАДЖЕННЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ДІОКСИДУ СВИНЦЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок