Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Макроекономічний аналіз державного боргу в перехідній економіці України

Макроекономічний аналіз державного боргу в перехідній економіці України

Назва:
Макроекономічний аналіз державного боргу в перехідній економіці України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Чуба Надія Вікторівна
УДК 330 + 336.3 (477)
Макроекономічний аналіз державного боргу
в перехідній економіці України
Спеціальність 08.01.01. – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Цимбал Людмила Леонідівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри економічної теорії.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Варналій Захарій Степанович,
Національний інститут стратегічних досліджень
заступник директора НІСД,
завідувач відділу регіональної політики НІСД;
кандидат економічних наук, доцент
Благун Ігор Григорович,
Львівська комерційна академія Укоопспілки
доцент кафедри фінансів і кредиту.
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України.
Захист дисертації відбудеться 8 червня 2006 р. о 13.30 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському
національному університеті імені Івана Франка за адресою:
79008, м. Львів, просп. Свободи, 18, аудиторія 115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 5 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Панчишин С. М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В умовах переходу України до ринкової економіки відбуваються глибокі зміни у всіх сферах економічного життя, зокрема у сфері макроекономічної політики держави. Важливими напрямами макроекономічної стабілізаційної політики є фіскальна та монетарна, за допомогою яких можна змінювати структуру національної економіки, забезпечувати пріоритетний розвиток прогресивних галузей, живити економіку грошовими ресурсами. Важливим завданням фіскальної політики є збалансованість державного бюджету, одним із способів досягнення якої є залучення державних позик, що у підсумку формує державний борг. Державні боргові зобов’язання уряд може також використовувати для підтримання певного рівня процентних ставок і створення валютних резервів. Отже, державний борг є спільним інструментом як для фіскальної, так і для монетарної політики. Водночас, не можна його розглядати лише як інструмент, оскільки, як свідчить світовий досвід, виважене управління державним боргом дозволяє успішно здійснювати інвестування економіки, не забезпечене внутрішніми заощадженнями, швидко реагувати на зміну ринкової кон’юнктури, формувати позитивний імідж держави. Таким чином, ми можемо говорити про те, що на стику фіскальної та монетарної політики формується особливий вид економічної політики – це боргова політика, або, як її ще інколи називають, політика державних запозичень.
Практика використання державного боргу в Україні тривалий час була непослідовною, часто суперечливою і не узгоджувалась з іншими видами економічної політики. Щоправда, на сучасному етапі спостерігається певне покращення боргової політики, проте попередні дії уряду спричинили низку негативних наслідків у вітчизняній економіці. Їх виправленню сприятиме вивчення світового досвіду врегулювання проблем у цій сфері та напрацювання власних механізмів раціонального управління боргами.
Усе це актуалізує дослідження державного боргу у контексті досягнення стабілізації економічних, соціальних та політичних процесів, а також інтеграції України у світовий економічний простір. Додаткову актуальність зазначеній проблемі надає те, що питання обслуговування і погашення державного боргу, визначення напрямів його використання є предметом гострої полеміки серед основних політичних сил України та передвиборних спекуляцій.
Проблема державного боргу є не новою для економічної науки. У вітчизняній та іноземній літературі їй присвячено низку праць, в яких розкривається сутність державного боргу, причини його виникнення та напрями використання, позитивні та негативні наслідки його впливу на функціонування національної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Макроекономічний аналіз державного боргу в перехідній економіці України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок