Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ САМОРЕГУЛЮВАННЯ МАЙБУТНІХ МУЗИКАНТІВ-ПЕДАГОГІВ У ВИЩИХ МИСТЕЦЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ САМОРЕГУЛЮВАННЯ МАЙБУТНІХ МУЗИКАНТІВ-ПЕДАГОГІВ У ВИЩИХ МИСТЕЦЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ САМОРЕГУЛЮВАННЯ МАЙБУТНІХ МУЗИКАНТІВ-ПЕДАГОГІВ У ВИЩИХ МИСТЕЦЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Лисюк Юлія Сергіївна
УДК 781:371.13(043.3)
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ САМОРЕГУЛЮВАННЯ МАЙБУТНІХ МУЗИКАНТІВ-ПЕДАГОГІВ
У ВИЩИХ МИСТЕЦЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.02 – теорія та методика навчання (музика і музичне виховання)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Олексюк Ольга Миколаївна,
Київський національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри теорії музики та музичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Брилін Борис Андрійович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, завідувач кафедри ансамблевої гри та естрадного мистецтва;
кандидат педагогічних наук, доцент
Остапенко Лариса Вікторівна,
Київський національний університет культури і мистецтв, доцент кафедри музичного мистецтва.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний університет, кафедра історії, теорії музики та музичного виховання, Міністерство освіти і науки України, м.Рівне.
Захист відбудеться „ 16 ” лютого 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м.Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано „ 15 ” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Соціально-економічні та духовні зрушення, що відбуваються в сучасному суспільстві, зумовлюють потребу підготовки фахівців у галузі музичного мистецтва, здатних до неперервного саморозвитку, самоосвіти та самовиховання, творчої самореалізації у процесі музично-педагогічної взаємодії на засадах толерантності й гуманізму. В контексті стратегічних завдань сучасної системи освіти, окреслених у Національній доктрині розвитку освіти, державній національній програмі "Освіта" ("Україна ХХІ століття"), визначальним напрямом є створення умов для формування творчої самостійності особистості стосовно питань саморозвитку й самовдосконалення, організації навчально-виховного процесу, спрямованого на формування таких особистісних якостей, що забезпечать її всебічний розвиток під час навчання у вищому мистецькому навчальному закладі та адаптацію до умов реальної музично-педагогічної діяльності.
Вирішення зазначених завдань у галузі мистецької освіти вимагає оновлення змісту, форм і методів навчально-виховного процесу у вищих мистецьких навчальних закладах, впровадження новітніх педагогічних технологій, спрямованих на усунення суперечностей між: усвідомленням пріоритету індивідуального досвіду особистості, як джерела її духовного зростання й творчої індивідуальності в координатах музичного мистецтва та раціональною парадигмою навчального процесу, що спрямована на розвиток понятійно-логічної свідомості студентів; потребою в підготовці фахівця, здатного до неперервного творчого саморозвитку й самовдосконалення в обраній сфері діяльності та домінуванням репродуктивних методів навчання; необхідністю розвитку здатності до саморегулювання особистості під час навчання та браком ефективних методів формування досвіду саморегулювання. Сучасна педагогічна практика засвідчує, що випускники вищих мистецьких навчальних закладів стикаються із значними труднощами у самостійній музично-педагогічній діяльності: неспроможність швидко приймати рішення, розв'язувати складні навчальні ситуації та налагоджувати міжособистісні стосунки. Це значною мірою зумовлено невмінням використовувати свої знання та волю, підпорядковуючи їх досягненню визначеної мети, а також відсутністю досвіду саморегулювання.
У наукових працях висвітлюються різні аспекти осмислення феномена саморегулювання: психосоматичні та психофізіологічні (П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ДОСВІДУ САМОРЕГУЛЮВАННЯ МАЙБУТНІХ МУЗИКАНТІВ-ПЕДАГОГІВ У ВИЩИХ МИСТЕЦЬКИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок