Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реалізація виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури клубного типу

Реалізація виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури клубного типу

Назва:
Реалізація виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури клубного типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет
культури і мистецтв
Терехова Оксана Володимирівна
УДК 37.01:379.8
Реалізація виховного потенціалу громадської думки
в діяльності установ культури клубного типу
13.00.06 - теорія, методика і організація
культурно-просвітньої діяльності
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Поплавський Михайло Михайлович, Київський національний університет культури і мистецтв, почесний ректор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
дійсний член АПН України
Зязюн Іван Андрійович, Інститут педагогіки
і психології вищої освіти АПН України,
директор;
кандидат педагогічних наук, професор Загадарчук Галина Миколаївна, Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, професор кафедри теорії, історії і практики культури.
Провідна установа: Київський національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова
Захист відбудеться 21 листопада 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв.
(01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв.
(01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 20.10.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Загуменна В.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. В сучасних умовах, коли на порядку денному в Україні стоять питання розбудови демократичної держави та формування громадянського суспільства, особливого значення набуває феномен громадської думки.
Громадська думка є своєрідним проявом масової свідомості, в якій опосередковано і узагальнено виражається реальне ставлення народу або соціальної групи людей до фактів, подій, явищ та процесів об’єктивної та суб’єктивної дійсності, що торкаються їх потреб та інтересів.
Будучи виявом і особливим станом суспільної свідомості, відображаючи соціальні умови життя багатьох людей, громадська думка виступає важливим чинником у перебігу політичних і соціальних процесів. Становлення та розвиток її може відбуватися цілеспрямовано, під впливом політичних і громадських організацій, соціальних інститутів і установ, або стихійно – під безпосереднім впливом життєвих обставин, соціального досвіду та традицій. Тому дослідження обставин, що впливають на становлення громадської думки, вивчення і узагальнення умов її стійкості, динамічних процесів її мінливості з метою врахування цих факторів у культурно-просвітницькій роботі, являє значний інтерес для установ культури.
Громадська думка має потужний виховний потенціал, який може і повинен бути використаним у складному і багатогранному процесі виховання громадян нової незалежної України, формування у них рис духовно багатої, всебічно розвиненої особистості як основної цінності суспільства.
Сучасна практика культурно-просвітницької діяльності характеризується трансформаційними процесами, орієнтованими на збагачення змісту та подальший розвиток соціальних функцій установ культури, підвищення їх ролі у соціалізації та соціальній адаптації особистості, у зміцненні суспільних зв’язків між людьми. Актуальність наукової розробки питань реалізації виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури клубного типу стає очевидною при аналізі практики культурно-просвітньої діяльності, в якій ще спостерігається розрив між наявними педагогічними можливостями громадської думки та реальними результатами використання її виховного потенціалу у духовному становленні особистості.
Реалізація виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури і становить тему даного дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконана у руслі Державної програми “Культура.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Реалізація виховного потенціалу громадської думки в діяльності установ культури клубного типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок