Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ВИКИ ЯРОЇ НА ЗЕРНО В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ВИКИ ЯРОЇ НА ЗЕРНО В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ВИКИ ЯРОЇ НА ЗЕРНО В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,93 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФОСТОЛОВИЧ ВАЛЕНТИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 633.31/.37:631.53.04:631.5 (043.2)
УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ВИКИ ЯРОЇ НА ЗЕРНО В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.09 – рослинництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Вінниця - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі землеробства, ґрунтознавства та агрохімії Вінницького державного аграрного університету протягом 2000-2002 рр.
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України,
Петриченко Василь Флорович,
Інститут кормів УААН, директор
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, Бахмат Микола Іванович
Подільський державний аграрно-технічний університет Мінагрополітики України, ректор, завідувач кафедри рослинництва та кормовиробництва
кандидат сільськогосподарських наук
Камінський Віктор Францович, Інститут землеробства УААН, заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Уманський державний аграрний університет.
Захист відбудеться "22" грудня 2004 року о 1000 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 05.854.01 при Вінницькому державному аграрному університеті за адресою: 21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3, корпус 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного аграрного університету.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 21008, Вінницька область, Вінницький район, с. Агрономічне, вул. Сонячна 3, корп. 2, Вінницький державний аграрний університет, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розіслано " 20 " листопада 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук |
В. І. Янчук |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У збільшенні виробництва рослинного білка провідна роль належить зернобобовим культурам (А.О. Бабич, 1993; В.Ф. Петриченко, 1995; М.І. Бахмат, 2001 та ін.). У структурі зернобобових культур важливе значення має вика яра як цінне джерело кормового білка. Збільшення виробництва зерна вики ярої набуває особливого значення в сучасних умовах, коли вирішуються завдання інтенсифікації галузі кормовиробництва і тваринництва.
Актуальність теми. В умовах дефіциту ресурсного потенціалу одним із пріоритетних напрямків у розробці моделей технологій вирощування вики ярої на зерно є оптимізація строків сівби і густоти рослин, підбір сорту. Проте, виробництво зерна вики ярої далеко не відповідає потребам АПК України. За останні роки посівні площі вики ярої скоротились, а урожайність зерна складає лише 8-10 ц/га. Незначні площі посіву та низька зернова продуктивність вики ярої свідчить про те, що ще не в повній мірі вивчені процеси росту і розвитку рослин та формування їх високопродуктивних посівів, фотосинтетичної та симбіотичної продуктивності.
Тому, розробка нових та удосконалення існуючих технологій вирощування вики ярої на зерно за рахунок оптимізації строку сівби та підбору густоти рослин конкретного сорту із врахуванням специфіки грунтово-кліматичних умов має важливе народногосподарське значення і потребує наукового обґрунтування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проведені у відповідності з тематичним планом Вінницького державного аграрного університету та Вінницької державної сільськогосподарської дослідної станції по виконанню НТП “Зернові і олійні культури” підпрограма “Технології вирощування зернових і олійних культур в зоні Лісостепу і Полісся” Державний контракт №8. Номер держреєстрації № 0102U006261.
Мета і завдання дослідження. Удосконалити технологію вирощування вики ярої на зерно в умовах центрального Лісостепу України.
Задачами досліджень було передбачено:
- встановити вплив строку сівби і густоти рослин на проходження процесів росту, розвитку та формування врожайності зерна вики ярої;
- вивчити сортову специфіку формування фотосинтетичного і симбіотичного апаратів у вики ярої залежно від строку сівби та густоти рослин;
- виявити вплив строку сівби і густоти рослин на рівень урожайності і якості зерна вики ярої;
- встановити залежності між рівнем урожайності, показниками якості зерна та гідротермічними умовами регіону;
- визначити біохімічні показники якості зерна вики ярої залежно від строку сівби та густоти рослин;
- провести економічну та біоенергетичну оцінку технологій вирощування сортів вики ярої на зерно залежно від строку сівби та густоти рослин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ВИКИ ЯРОЇ НА ЗЕРНО В УМОВАХ ЦЕНТРАЛЬНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок