Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ТЕМА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ (проблеми еволюції, міфологізації, інтертекстуальності)

УКРАЇНСЬКА ТЕМА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ (проблеми еволюції, міфологізації, інтертекстуальності)

Назва:
УКРАЇНСЬКА ТЕМА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ (проблеми еволюції, міфологізації, інтертекстуальності)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,60 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
МАЦАПУРА ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА
УДК 821.161.1. “18.451.50”
УКРАЇНСЬКА ТЕМА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ
ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ
(проблеми еволюції, міфологізації, інтертекстуальності)
10.01.02 — російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Сімферополь — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант доктор філологічних наук, професор
Гетьманець Михайло Феодосійович,
Харківський державний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди, професор
кафедри російської та світової літератури
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Кирилюк Зінаїда Василівна, Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка
доктор філологічних наук, професор Чорний Ігор Віталійович, Національний університет внутрішніх справ МВС (м. Харків), професор кафедри історії державності України
доктор філологічних наук, професор Новікова Марина Олексіївна,
Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, професор кафедри російської та зарубіжної літератури
Провідна установа
Прикарпатський університет імені В. Стефаника Міністерства освіти і науки України, кафедра світової літератури (м. Івано-Франківськ)
Захист відбудеться “21” червня 2002 року о 12 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 52.051.05 Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (95007 Сімферополь, вул.Ялтинська,4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (95007 Сімферополь, вул. Ялтинська, 4)
Автореферат розісланий “ 21 ” травня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лавров В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Українська тема — своєрідний художній феномен у розвитку російської літератури першої половини ХІХ століття. Вона посіла важливе місце в творчості багатьох письменників і користувалася особливою популярністю серед романтиків. Тож не дивно, що ця тема привертала увагу багатьох літературознавців (О.І. Білецького, Н.Є. Крутікової, І.Я. Заславського, З.В. Кирилюк, П.В. Михеда, Н.М. Жаркевич, В.Я. Звиняцковського, Г. Грабовича та інших), які зверталися, в першу чергу, до спадщини провідних російських класиків, розглядаючи українську тему в контексті російсько-українських літературних взаємин. Проте спроба дослідити цю тему у повному її обсязі так і залишилась нереалізованою.
Актуальність дисертаційного дослідження обумовлена не тільки зростаючим у наш час інтересом до проблем національної своєрідності. Сьогодні назріла необхідність системного, багатоаспектного вивчення української тематики в російській літературі, зўявилась можливість по-новому подивитися на особливості художнього втілення образу України у творчості російських письменників.
Звўязок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дослідження проводилося в межах плану науково-дослідницької роботи кафедри російської та світової літератури Харківського педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Тема затверджена вченою радою університету (протокол №2 від 25.12.1998 р.), а також бюро наукової ради НАН України з проблеми “Класична спадщина та сучасна художня література” (протокол №3 від 30.09.1999 р.)
Мета дослідження полягає у комплексному аналізі художніх явищ, повўязаних з українським дискурсом в російській літературі першої половини ХІХ століття, та визначенні своєрідності міфу про Україну, створеного представниками різних художніх систем, зокрема предромантизму і романтизму.
Завдання дослідження:
- простежити еволюцію української теми в російській літературі першої половини ХІХ століття, зосередивши основну увагу на ролі цієї теми в розвитку російського романтизму;
- установити характерні особливості міфологізації образу України та української історії (міф про Аркадію, козацький міф, міф про Богдана Хмельницького, Мазепу, полтавський міф) у художніх творах російських авторів;
- виявити спільне й відмінне в художній інтерпретації образів відомих діячів української історії;
- визначити специфіку відтворення українського національного характеру, звичаїв, вірувань, побуту українського народу у творчості російських письменників;
- висвітлити роль українських письменників, які писали твори не тільки рідною, а також російською мовою, у розвитку української теми в російській літературі;
- розглянути інтертекстуальні звўязки між художніми творами, присвяченими Україні, та фольклорними й історичними джерелами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ТЕМА В РОСІЙСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ (проблеми еволюції, міфологізації, інтертекстуальності)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок