Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> організація управління економічною безпекою підприємства

організація управління економічною безпекою підприємства

Назва:
організація управління економічною безпекою підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
535
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук україни
Інститут економіки промисловості
УДК 658.155.011.4+338.242
ПОДЛУЖНА Наталія Олександрівна
організація управління економічною
безпекою підприємства
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і
управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк) на кафедрі менеджменту та господарського права.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Александров Іван Олександрович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувач відділу економіко-екологічних досліджень.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Козаченко Ганна Володимирівна,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), завідувачка кафедри менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент
Недрянко Ангеліна Олексіївна,
Донецький державний університет економіки
і торгівлі ім. М. Туган-Барановського
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри економіки підприємства.
Провідна установа – | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України (м. Київ), кафедра теоретичної та прикладної економіки.
Захист відбудеться “30” січня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д . . в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Універси-тетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “24” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі формування ринкової економіки багато підприємств набули новий статус зі зміною форми власності, при якому необхідно самостійно забезпечувати виробничо-комерційну діяльність, стійкість функціонування і адекватно реагувати на зовнішні впливи. Неузгодженість інтересів підприємств із державними і регіональними органами управління, що зростає, нестабільність внутрішніх і зовнішніх умов їх виробничо-комерційної діяльності спричиняють виникнення загроз, які гальмують досягнення поставлених соціально-економічних цілей і відповідних темпів розвитку. Незважаючи на зростання обсягів виробництва промислової продукції України в 2002 р. на 18,41 млрд.грн. порівняно з попереднім роком, зберігаються тенденції зростання обсягів дебіторської заборгованості (на 40,25 млрд.грн.) і кредиторської заборгованості (на 71,6 млрд.грн.), причому обсяги кредиторської заборгованості перевищують дебіторську в 1,54 рази. Частка збиткових підприємств у промисловості України в 2002 р. становила 41,8%, а їхні збитки – 11,33 млрд. грн. Таким чином, збитковість виробництва, дебіторсько-кредиторська заборгованість, постійний дефіцит власних оборотних коштів, високий рівень зносу основних фондів є проявом типових економічних загроз для промислових підприємств держави.
Забезпечення економічної безпеки підприємств потребує створення специфічного механізму попередження та мінімізації дії загроз. Однак поки не існує єдиної теоретичної і методологічної бази визначення критеріїв, методики аналізу і попередження загроз для підтримки економічної безпеки підприємства, механізму організації управління нею. Це особливо характерно для підприємств металургійної галузі, від стану якої залежать темпи економічного розвитку країни в цілому, тому що ця галузь забезпечує значний внесок у створення валового внутрішнього продукту і валового продукту інших галузей економіки та експортного потенціалу держави.
Закони України “Про підприємства в Україні”, “Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом”, “Про боротьбу з корупцією”, а також “Методика проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств і організацій” і ряд інших нормативно-законодавчих документів стосуються окремих питань забезпечення економічної безпеки підприємств, але їх недостатньо для розв’язання цієї проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: організація управління економічною безпекою підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок