Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОМЕТРИЧНИХ СИСТЕМАХ НА ПІДСТАВІ УЗГОДЖЕННЯ ЇХ ПРОСТОРОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК

ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОМЕТРИЧНИХ СИСТЕМАХ НА ПІДСТАВІ УЗГОДЖЕННЯ ЇХ ПРОСТОРОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Назва:
ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОМЕТРИЧНИХ СИСТЕМАХ НА ПІДСТАВІ УЗГОДЖЕННЯ ЇХ ПРОСТОРОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,22 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
Голотяк Тарас Степанович
УДК 621.396
ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОМЕТРИЧНИХ СИСТЕМАХ НА ПІДСТАВІ УЗГОДЖЕННЯ ЇХ ПРОСТОРОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК
05.12.17 - радіотехнічні та телевізійні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент
Прудиус Іван Никифорович,
Національний університет "Львівська політехніка",
декан радіотехнічного факультету
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент
Величко Анатолій Федорович,
Харківський технічний університет радіоелектроніки,
професор
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Воробель Роман Антонович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України (м. Львів),
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", кафедра радіотехнічних систем та пристроїв
Захист відбудеться "29" червня 2001 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.10 у Національному університеті "Львівська політехніка" (вул. С. Бандери 12, 79013, м. Львів)
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (вул. Професорська , 79013, м. Львів).
Автореферат розісланий 15 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Романишин Ю.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан систем дистанційного зондування зробив можливим розв'язок широкого ряду проблем від виявлення до розпізнавання об'єктів. Останнє десятиріччя у розвитку таких систем характеризувалося зростанням інтересу до систем формування зображень, як інформаційно більш ефективних засобів відображення поточної ситуації при її візуальному сприйнятті людиною.
Серед радіотехнічних систем збору інформації важливу роль відіграють радіометричні системи формування зображень, які, використовуючи власне випромінювання тіл у радіочастотному діапазоні, забезпечують високу інформативність одержуваних зображень при здатності працювати у складних зовнішніх умовах, скритності роботи та суттєвому зменшенні споживаної системою потужності, маси та габаритів системи. Подальший розвиток таких систем вимагає нових підходів як до принципів формування, так і до методів обробки сигналів з метою покращання ряду параметрів і характеристик таких систем, а саме, просторової роздільної здатності, швидкодії, завадозахищеності, габаритів та маси антенних пристроїв, що робить актуальною розробку нових системних підходів до побудови таких систем.
Задача досліджень полягає у пошуку нових системних рішень при побудові радіометричних систем формування зображень з високою просторовою роздільною здатністю, які мають вищі, у порівнянні з відомими системами, показники технічної реалізації (менша кількість антенних елементів, вища стійкість характеристик до дії дестабілізуючих факторів та шумового впливу). Розвинуті у даній роботі нові підходи до побудови радіометричних систем формування та обробки зображень базуються на доробку багатьох вчених, зокрема, В. Абакумова, Ж. Біємонда, Г. Василенка, В. Васильєва, Р. Гонсалеса, А. Джайна, Г. Ендрюса, А. Кацаджелоса, Д.Марра, Р. Мерсеро, Т. Павлідіса, І. Пітаса, У. Претта, Є. Путятіна, А. Розенфельда, Б. Русина, А. Тихонова, Дж. Ту, Т. Хуанга, Л. Ярославського та інших.
Одним з основних параметрів, що визначають якість зображення, є просторова роздільна здатність системи формування зображення. В системах без подальшої обробки потенційна величина просторової роздільної здатності визначається відношенням робочої довжини хвилі до фізичних розмірів антени, тому її покращання шляхом збільшення фізичних розмірів антени є неможливим через конструктивні обмеження, які характерні для ряду систем, зокрема, бортових, мобільних та інших. Вирішення цієї проблеми може забезпечити перехід від неперервних апертур до розріджених антенних решіток з кількістю антенних елементів, що виступає у якості обмежуючого фактору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОКРАЩАННЯ ЯКОСТІ ЗОБРАЖЕНЬ У РАДІОМЕТРИЧНИХ СИСТЕМАХ НА ПІДСТАВІ УЗГОДЖЕННЯ ЇХ ПРОСТОРОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок