Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ОНТОЛОГІЧНОГО СТАТУСУ УНІВЕРСАЛІЙ У ФІЛОСОФІЇ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

ПРОБЛЕМА ОНТОЛОГІЧНОГО СТАТУСУ УНІВЕРСАЛІЙ У ФІЛОСОФІЇ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

Назва:
ПРОБЛЕМА ОНТОЛОГІЧНОГО СТАТУСУ УНІВЕРСАЛІЙ У ФІЛОСОФІЇ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,18 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Бокал Ганна Василівна
Індекс УДК: 1.(091) 161.114.2
ПРОБЛЕМА ОНТОЛОГІЧНОГО СТАТУСУ УНІВЕРСАЛІЙ
У ФІЛОСОФІЇ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Алєксандрова Олександра Василівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії філософії
Офіційні опоненти доктор філософських наук, професор,
Горський Вілен Сергійович,
Національний університет „Києво-Могилянська академія”,
професор кафедри філософії та релігієзнавства;
кандидат філософських наук, доцент
Щербина Олена Юріївна,
Національна академія внутрішніх справ України,
доцент кафедри філософії права та юридичної логіки.
Провідна установа – Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “12” “січня” 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського
національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “11” “грудня” 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Діденко В.Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Філософський спадок Середньовіччя є складним і об'ємним джерелом дослідницької діяльності. Середньовічна філософія завжди викликала суперечливі оцінки дослідників: одні - намагалися позбавити її права називатися філософією, інші - називали видатною епохою у розвитку філософського знання. Така неодностайність лише підкреслює актуальність дослідження цього визначного періоду, дослідження якого відкриває нові перспективи для історико-філософського осмислення.
Проблема онтологічного статусу універсалій була однією з домінантних тем філософських дискусій у Середньовіччі. Це дозволяє стверджувати, що її постановка і вирішення віддзеркалюють головні тенденції та специфічні властивості філософії даного періоду. Дослідження проблеми універсалій у середньовічній філософії має не лише суто науково-філософський або теологічний характер - це надзвичайно гостра філософсько-світоглядна проблема для християнських мислителів, і її актуальність є цілком закономірним явищем.
Проблема універсалій в контексті фундаментальних філософських підвалин для її формування є актуальною для логічного позитивізму, аналітичної філософії, феноменології, логіки науки. Постановка проблеми одиничного як випадкового та загального як необхідного значною мірою вплинула на розвиток філософії, окресливши цілу низку напрямків її дослідження.
Розвідка проблеми онтологічного статусу універсалій у Середні віки робить актуальним з’ясування специфіки світоглядних засад тогочасних мислителів. Зокрема, плідним є дослідження генетичної спорідненості Середньовіччя і Античності, а також тяжіння середньовічних філософів до встановлення авторитетів.
Доцільним в історико-філософській реконструкції проблеми онтологічного статусу універсалій є аналіз взаємопов’язаності логічних та онтологічних підвалин її постановки. Це обумовлює альтернативу пануючому в історико-філософських дослідженнях спрощеному підходу протиставлення середньовічного “реалізму” (де універсалії визнаються ідеальними прототипами речей) і “номіналізму” (де універсалія проголошується формальним знаком узагальненого змісту у визначенні речей).
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відповідності з Комплексною науковою програмою Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” (Науковий керівник академік НАН України Губерський Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ОНТОЛОГІЧНОГО СТАТУСУ УНІВЕРСАЛІЙ У ФІЛОСОФІЇ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок