Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТА КОНЦЕПЦІЇ ПЕДАГОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ

СОЦІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТА КОНЦЕПЦІЇ ПЕДАГОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТА КОНЦЕПЦІЇ ПЕДАГОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,85 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Шаркунова Вікторія Валентинівна
УДК - [371:316.3] + 338
СОЦІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТА КОНЦЕПЦІЇ ПЕДАГОГІЧНОГО
МЕНЕДЖМЕНТУ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ
13.00.01 – теорія та історія педагогіки
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній Академії керівних кадрів освіти,
Міністерство освіти України.
Науковий керівник : член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Бондар Володимир Іванович, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, декан педагогічного факультету.
Офіційні опоненти: Слюсаренко Віктор Григорович,
доктор педагогічних наук, професор,
Київський Міжрегіональний інститут
удосконалення вчителів імені Б.Грінченка,
ректор.
Сгадова Валентина Василівна,
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник АПН України,
секретар відділення.
Провідна установа — Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться “11” грудня 1998 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.03 Інституту педагогіки АПН України за адресою: 252014, м. Київ-14, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 252014, м.Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 10 листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради професор Легкий М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Розвиток української державності, формування нових соціально-економічних відносин, поява різноманітних типів загальноосвітніх навчальних закладів потребує пошуку та розробки адекватних моделей управління.
У 80-90-ті роки з’явилося чимало досліджень з питань соціального управління, в яких всебічно аналізується теорія і технологія цього феномену в різних сферах його прояву.
Незважаючи на порівняно велику кількість праць із загальної теорії управління, проблеми педагогічного менеджменту досліджені ще недостатньо. Зокрема не досліджено методологічні аспекти управління: тенденції, закономірності та принципи його функціонування, структура, зміст функцій, форми та методи педагогічного менеджменту. Потребують подальшого вивчення питання післядипломної освіти управлінських кадрів, забезпечення фінансування та розвиток матеріальної бази школи, соціально-психологічні та правові аспекти керівництва загальноосвітніми закладам різних типів.
Ця проблема стає особливо актуальною з розвитком економічних, наукових, педагогічних зв’язків України з країнами зарубіжжя, світовими досягненнями в галузі теорії управління, накопиченням досвіду ефективного менеджменту в сфері виробництва взагалі та в галузі освіти зокрема. Не принижуючи значення вітчизняних теоретичних надбань і кращого педагогічного досвіду в галузі соціального управління та враховуючи необхідність виходу України на міжнародні стандарти педагогічного менеджменту як однієї з умов інтегрування в Європейську співдружність, можна твердити, що існує об’єктивна потреба в подальших теоретико-методологічних дослідженнях проблеми соціального менеджменту. Наявність різноманітних концепцій управління закладами освіти різних типів (школами, гімназіями, ліцеями, колежами, колегіумами) потребує розробки теоретичних засад педагогічного менеджменту, які б відповідали світовим стандартам і потребам розвитку українського суспільства, що підкреслює актуальність обраної нами проблеми.
Отже, недостатня дослідженість проблеми та її актуальність і зумовили вибір теми кандидатської дисертації «Соціальне управління та концепції педагогічного менеджменту в загальноосвітніх закладах».
Об’єкт дослідження: соціальне управління та управління загальноосвітніми закладами.
Предмет дослідження: методологічні, теоретичні та концептуальні аспекти педагогічного менеджменту.
Мета дослідження: розробити та обгрунтувати теоретико-методологічні основи функціонування та підвищення ефективності управління загальноосвітніми навчальними закладами України в сучасних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТА КОНЦЕПЦІЇ ПЕДАГОГІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок