Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЕРУВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИМИ РЕЖИМАМИ РОБОТИ ВІТРОУСТАНОВОК ПРОМИСЛОВИХ ВІТРОЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ

КЕРУВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИМИ РЕЖИМАМИ РОБОТИ ВІТРОУСТАНОВОК ПРОМИСЛОВИХ ВІТРОЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ

Назва:
КЕРУВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИМИ РЕЖИМАМИ РОБОТИ ВІТРОУСТАНОВОК ПРОМИСЛОВИХ ВІТРОЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,95 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
ВАСЬКО Віктор Петрович
УДК 621.548:621.311.24
КЕРУВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИМИ РЕЖИМАМИ
РОБОТИ ВІТРОУСТАНОВОК ПРОМИСЛОВИХ
ВІТРОЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ
Спеціальність: 05.14.08 – Перетворювання відновлюваних
видів енергії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в аспірантурі Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ.
Науковий керівник – доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Кудря Степан Олександрович, Інститут електродинаміки НАН України, завідувач відділу загальних проблем використання відновлюваних джерел енергії.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Яковлєв Олександр Іванович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри електроенергетики та електротехніки;
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Головко Володимир Михайлович, Національний науковий центр “Інститут механізації та електрифікації сільського господарства” Української академії аграрних наук, старший науковий співробітник відділу електрифікації та автоматизації сільського господарства.
Провідна установа – Національний технічний університет України “КПІ” Міністерства освіти і науки України, кафедра електричних станцій, м. Київ.
Захист відбудеться “08” жовтня 2003 р. об 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.03 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, просп. Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, м. Київ-57, просп. Перемоги, 56).
Автореферат розіслано “04” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І. Титко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Підвищення експлуатаційної надійності функціонування вітроелектричних установок промислових ВЕС дозволяє збільшити обсяги виробництва екологічно чистої електроенергії та зменшити її вартість. Особливо важливого значення набуває ця задача на початковому етапі освоєння нових видів техніки і технологій, до яких відносяться вітроелектричні установки (ВЕУ) зокрема, та вітроенергетика взагалі. Розвиток вітроенергетики в Україні відбувається згідно Національної енергетичної програми, де передбачено ввести в дію до 2010 року 1990 МВт потужностей вітроустановок. Практична реалізація планових завдань розвитку вітроенергетики здійснюється у відповідності до Комплексної програми будівництва вітрових електростанцій, схваленої Кабінетом міністрів України в 1997 році. За станом на 01.02.2003 року виготовлено більше 550 штук ліцензійних вітроустановок номінальною потужністю 107.5 кВт та споруджено перші черги промислових ВЕС.
Актуальність теми. Задача підвищення експлуатаційної надійності промислових вітроелектростанцій (ВЕС) на першому етапі реалізації Комплексної програми вирішувалась, в основному, шляхом застосуванням нових матеріалів та забезпечення якості виготовлення деталей та вузлів. На другому етапі Комплексної програми передбачається застосування ВЕУ номінальною потужністю 600-1000 кВт. Виробництво та використання сучасних конкурентноспроможних установок потребує детального аналізу динаміки аеромеханічних процесів перетворення кінетичної енергії вітрового потоку в електроенергію. Сутність наукового завдання даної дисертаційної роботи полягає в підвищенні показників надійності складових частин сучасних ВЕУ шляхом визначення та застосування законів і параметрів керування, що зменшують динамічні навантаження на основні елементи конструкції в процесі експлуатації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з планами наукових досліджень Відділення комплексних енергетичних систем з відновлюваними джерелами енергії Інституту електродинаміки НАН України, що проводяться згідно Постанови Бюро Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України від 11 березня 1999 року за темою “Розвинути теорію і розробити методи інтенсифікації процесів перетворення енергії в системах енергопостачання на основі відновлюваних джерел” (№ДР 0198U008150) та розділу НДР Комплексної програми будівництва вітрових електростанцій в Україні, схваленої Постановою Кабінету Міністрів України №137 від 03 лютого 1997 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КЕРУВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИМИ РЕЖИМАМИ РОБОТИ ВІТРОУСТАНОВОК ПРОМИСЛОВИХ ВІТРОЕЛЕКТРИЧНИХ СТАНЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок