Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІОАНТРОПОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНУ

СОЦІОАНТРОПОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНУ

Назва:
СОЦІОАНТРОПОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
АНДРУСІВ АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 141.7:130.2”19/20”
СОЦІОАНТРОПОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНУ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
ЛЬВІВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теорії та історії культури філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | Мельник Володимир Петрович,
доктор філософських наук, професор,
декан філософського факультету,
завідувач кафедри теорії та історії культури
Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: | Мовчан Віра Серафимівна,
доктор філософських наук,
професор кафедри філософії
Дрогобицького державного педагогічного
університету імені Івана Франка
Маринюк Віктор Гнатович,
кандидат філософських наук,
доцент кафедри філософії та економіки
Львівського національного медичного
університету імені Данила Галицького
Провідна установа | Центр гуманітарної освіти НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться 11 травня 2007 року о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “6” квітня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Д 35.051.02
кандидат філософських наук, доцент О. Б. Сінькевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена труднощами у розумінні й інтерпретації феномену постмодернізму та достатньо суперечливими наслідками, що відбуваються у постмодерному суспільстві. Зокрема, в нинішніх поясненнях постмодерної глобалізації спостерігається переоцінка значення інтеграції світового співтовариства і недооцінка його плюралізації. Раніше дослідники дотримувалися думки, що світ можна звести під якусь загальну схему (суспільно-економічних формацій чи цивілізацій) і він стане гомогенним. Однак, як засвідчує сучасна наука, картина розвитку світового співтовариства значно складніша. Стає зрозуміло, що не лише у найближчій, а й у віддаленій перспективі ми матимемо справу із зростаючим різноманіттям світу. З одного боку поряд із теоріями постіндустріального, інформаційного суспільства вчені розробляють теорії трансформації, модернізації, постмодернізації, в яких усвідомлюють релятивність суспільних структур і способів життєдіяльності. З іншого трансформацію українського суспільства на сучасному етапі пояснюють таким категоріальним апаратом: “перехідне суспільство”, “традиційне”, “сучасне”, “капіталістичне”, “індустріальне”, “наздоганяючого розвитку”, “таке що модернізується”. Постмодерністське прагнення до переходу з позицій класичного антропоцентричного гуманізму на позицію універсального гуманізму, світоглядне розчарування і применшення значення досягнень епохи Просвітництва з його оптимістичною вірою у можливості раціоналізму в перебудові світу та розширення меж свободи діяльності й емансипації Духу, іронічно-скептичне ставлення до євроцентризму та етноцентризму загострили питання долі людини та її доцільної предметно-перетворювальної діяльності.
Скептичне відсторонення постмодернізму від настанови на перетворення світу та його раціоналізацію, заперечення ним ідеалу діяльної особи-творця поєднується зі змінами гносеологічної ситуації, що, по суті, заперечує легітимність суб’єкта пізнання і практичної діяльності. Тому цілком актуальною є потреба соціально-філософського аналізу проблем людини зокрема та українського суспільства в контексті постмодерної глобалізації, його ідентифікації за типом соціальності загалом. Важливо виробити нову методологію і понятійний інструментарій аналізу, які б дали змогу адекватніше виразити динаміку та своєрідність постмодерних трансформаційних процесів і в світі, і в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІОАНТРОПОЛОГІЧНИЙ ДИСКУРС ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок