Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Академія педагогічних наук України
Інститут вищої освіти
Корецька Антоніна Іллівна
УДК 130.122
СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ
ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНОМУ
УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі змісту, філософії та прогнозування вищої освіти Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України
Науковий керівник: |
доктор філософських наук, професор,
Надольний Іван Федотович,
Національна академія державного управління при Президентові України,
професор кафедри філософії і методології державного управління
Офіційні опоненти: |
доктор філософських наук, професор
Темко Григорій Дмитрович,
Київський міжнародний університет,
декан факультету міжнародних відносин;
кандидат філософських наук, доцент
Розумний Володимир Павлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри філософії гуманітарних наук філософського факультету.
Провідна установа – |
Центр гуманітарної освіти НАН України

Захист відбудеться “_13_” _листопада___ 2003 року о _14-00_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, дев’ятий поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, восьмий поверх.
Автореферат розісланий “_11_” __жовтня___ 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Горбунова Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Особливістю ХХІ століття є тенденція до формування полікультурного простору в умовах глобалізаційно-інформаційних змін суспільства. Однак подальший суспільний прогрес нерозривно пов’язаний з рівнем духовності кожної особистості. Із зміною історичних, соціально-економічних та життєвих передумов змінюється духовна сутність людини. Проблема формування духовності здавна є важливим предметом філософського дискурсу, однією з найбільш вагомих проблем та найскладнішим феноменом суспільного поступу. Духовність часто ототожнюють з релігійністю. Подібна ситуація обумовлює необхідність зрозуміти й осягнути феномен духовності особистості з позиції вищого рівня складності, яким виступають соціальне середовище, соціально-культурний простір, а також такі інституційні структури, як: освіта, громадські організації (об’єднання), виховання, традиції, сім’я – у комплексному їх поєднанні. Дослідники подеколи аналізують соціально-освітні чинники формування духовності особистості не враховуючи ці загальнозначимі фактори, що не відображає об’єктивного характеру проблеми.
В українському суспільстві ХХІ століття складні й суперечливі уявлення про духовний розвиток особистості виникають не стільки від різноплановості осмислення об’єкта дослідження, скільки від поступу світового розвитку взагалі і трансформаційних процесів українського суспільства зокрема. В сучасних умовах розвитку України проблема формування духовності все більше відображає історичні процеси укріплення демократичних основ державності й повсякденну увагу кожній особистості. Так, статтею 11 Конституції України проголошено, що держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України, а статтею 23 закріплено, що кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов’язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості.
Побудова державності в нашому суспільстві сприяє духовно-культурному відродженню нації й особистості з урахування вимог сучасності. Разом з тим, у зв’язку з успадкованим від старої системи занепадом, відповідною деформацією духовності та недостатньою теоретичною розробленістю актуальних питань формування духовності особистості в умовах трансформації українського суспільства, шляхи вирішення цієї проблеми ще залишаються недостатньо ефективними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ДУХОВНОСТІ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНОМУ УКРАЇНСЬКОМУ СУСПІЛЬСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок