Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ БІОЛОГІЧНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД МОЛОКОЗАВОДІВ

ТЕХНОЛОГІЯ БІОЛОГІЧНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД МОЛОКОЗАВОДІВ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ БІОЛОГІЧНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД МОЛОКОЗАВОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
національний технічний університет україни
“київський політехнічний інститут”
КОНОНЦЕВ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 628.353.
ТЕХНОЛОГІЯ БІОЛОГІЧНОГО ОЧИЩЕННЯ
СТІЧНИХ ВОД МОЛОКОЗАВОДІВ
05.17.21 - технологія водоочищення
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана на кафедрі водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне).
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент
Саблій Лариса Андріївна, Національний університет
водного господарства та природокористування,
доцент кафедри водовідведення, теплогазопостачання та вентиляції
Офіційні опоненти – доктор технічних наук, професор
Запольський Анатолій Кирилович,
Національний університет харчових технологій, професор кафедри біохімії та екології харчових виробництв;
доктор біологічних наук, професор
Гвоздяк Петро Ількович,
Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В.Думанського НАН України,
головний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут гідротехніки і меліорації УААН, м. Київ, вул. Васильківська, 37.
Захист відбудеться “27 вересня о 15 год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.13
при Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою: 03056, Київ, просп. Перемоги, 37, корп. № 4, ауд. велика хімічна.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ”
за адресою: 03056, Київ, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розіслано “22” серпня 2006 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мотронюк Т.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досить актуальною проблемою України є питання очищення стічних вод підприємств м’ясомолочної промисловості. З одного боку це внутрішньодержавна проблема охорони навколишнього середовища, з другого – необхідна умова для просування продукції підприємств харчової промисловості України на зовнішній ринок.
Необхідність пошуку та розробки нових технологій очищення стічних вод молокозаводів обґрунтована низькою ефективністю роботи існуючих очисних споруд. Використання класичної технології біологічного очищення, що характеризується наявністю рециркуляційних потоків, пов’язано із порівняно високими витратами електроенергії на обробку стічних вод та утворенням значної кількості надлишкової біомаси. Необхідність стабілізації утворених осадів вимагає додаткових витрат. Потреба у розробці нових технологій очищення стічних вод обґрунтована також зміною характеру та фазово-дисперсного стану забруднень стічних вод молокозаводів. За останні 10 років спостерігається зміна фазово-дисперсного складу стічних вод молокозаводів, пов’язана із зростанням попиту на кисломолочну продукцію та зменшенням обсягів виробництва пастеризованого молока, отже, зростає концентрація нерозчинених органічних часток порівняно із вмістом розчинених сполук.
Запропонована нами технологія біологічного очищення стічних вод молокопереробних підприємств та споруда біологічного очищення стали предметом дисертаційних досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відповідності до плану наукових і дослідницьких робіт кафедри водовідведення і ТГВ Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) за держбюджетною темою №0101У005466 “Науково-технічні аспекти фізико-хімічного та біологічного очищення води із застосуванням магніто-ферополімерних і штучних матеріалів”.
Мета і задачі досліджень полягають в обґрунтуванні і розробці на цій основі технології біологічного очищення стічних вод молокозаводів на затопленому біофільтрі, конструктивні особливості якої дозволили б утримувати біоценоз із домінуючим видом - детритофагом трубочником звичайним (Tubifex tubifex), а також в теоретичному і експериментальному дослідженні цієї біотехнології для отримання найкращих показників її роботи і мінімальних витрат на будівництво й експлуатацію очисних споруд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ БІОЛОГІЧНОГО ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД МОЛОКОЗАВОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок