Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИЙМЕННИКОВІ КОНСТРУКЦІЇ ПРОСТОРОВОЇ СЕМАНТИКИ У ГРЕЦЬКІЙ МОВІ

ПРИЙМЕННИКОВІ КОНСТРУКЦІЇ ПРОСТОРОВОЇ СЕМАНТИКИ У ГРЕЦЬКІЙ МОВІ

Назва:
ПРИЙМЕННИКОВІ КОНСТРУКЦІЇ ПРОСТОРОВОЇ СЕМАНТИКИ У ГРЕЦЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


Харитонова Євгенія Сергіївна
УДК 811.14: 81367.633 + 8137
ПРИЙМЕННИКОВІ КОНСТРУКЦІЇ ПРОСТОРОВОЇ СЕМАНТИКИ У ГРЕЦЬКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі світової літератури і класичної філології Донецького національного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор
Сенів Михайло Григорович,
Донецький національний університет,
кафедра світової літератури і класичної філології,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук, професор
Новодранова Валентина Федорівна
Московський державний медико-стоматологічний університет
кафедра латинської мови та основ термінології
завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Мах Ганна Степанівна
Донецький державний медичний університет
кафедра латинської мови та основ медичної термінології
доцент кафедри
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка
кафедра загального мовознавства і класичної філології
Захист відбудеться „9” червня 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, конференц-зал.
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
 
Автореферат розіслано 7 травня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради к. філол. н., доц. Л.М. Ягупова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останні роки у мовознавстві значна увага приділяється питанням загальної теорії граматичної будови мови, системно-структурному та системно-семантичному опису явищ граматики. При цьому особливо значущим є вивчення семантичної мотивованості морфологічних одиниць, співвідношення в них семантичного і формально-граматичного змісту, визначення специфіки системності морфологічних одиниць, їх внутрішньоструктурної і зовнішньоструктурної взаємодії та взаємозв’язку з іншими мовними рівнями. У цьому аспекті надзвичайної актуальності набуває дослідження особливостей функціонування та семантичного складу прийменників як елементів мовної системи, зокрема, на матеріалі грецької мови, яка дозволяє отримати дані про найбільш ранні етапи розвитку індоєвропейських мов.
Окремим аспектам становлення прийменників, аналізу їх функціонування, а також причинам розширення сфери їх вживання у грецькій мові присвячені роботи Й.М. Тронського, О. Добіаша, С.І. Соболевського, Р.М. Оленича, Ф. Бітера, А. Мейе, Ж. Вандрієса. Проте до цього часу відсутній єдиний структурний і функціонально-семантичний опис прийменникової системи грецької мови, хоча розробка цього питання має особливе значення для історичної граматики індоєвропейських мов, а також для розуміння основних факторів і закономірностей розвитку граматичної будови мови взагалі.
Отже, актуальність дослідження зумовлена необхідністю здійснення системно-структурного аналізу лексико-граматичного класу прийменників, функціонально-семантичного аналізу прийменникових конструкцій у грецькій мові, оскільки цим питанням досі було приділено мало уваги.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота пов’язана з комплексною науковою темою факультету романо-германської філології Донецького національного університету „Діахронічне, типологічне і контрастивне дослідження лексики і словотвору германських, романських і слов’янських мов”. Шифр теми: 01 – 1вв / 74.
Мета роботи полягає у висвітленні системно-структурної і функціональної типології прийменникових конструкцій у різні періоди функціонування грецької мови, розгляді особливостей вживання прийменникових конструкцій і ролі службового слова в їх організації. У рамках дослідження увага приділяється в першу чергу розгляду прийменникових конструкцій просторової семантики, оскільки позначення відношень саме в цій сфері є первинною функцією прийменників, що зумовило різноманітність прийменникових конструкцій локативного значення як у кількісному, так і в якісному відношеннях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИЙМЕННИКОВІ КОНСТРУКЦІЇ ПРОСТОРОВОЇ СЕМАНТИКИ У ГРЕЦЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок