Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА СПАДЩИНА МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА

ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА СПАДЩИНА МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА

Назва:
ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА СПАДЩИНА МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
НАУМОВСЬКА ОЛЕСЯ ВЛАДИСЛАВІВНА
УДК 398 (091)
ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА СПАДЩИНА МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА
Спеціальність: 10.01.07 - фольклористика
Автореферат дисертаціїї
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському університеті імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділом фольклористики Пазяк Михайло Михайлович, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України;
кандидат філологічних наук, доцент, заслужений працівник культури України, проректор з наукової роботи Шевчук Степан Іванович, Рівненський державний інститут культури.
Провідна установа: | Київський національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра української літератури, м.Київ
 
Захист відбудеться «5» жовтня 1999 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.15 при Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252017, Київ-17, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (Київ, вул.Володимирська, 58)
Автореферат розіслано «3» вересня 1999 р.
Учений секретар спеціалізованої ради
доктор філологічних наук, професор Л.В.Грицик
Актуальність дослідження. В умовах утвердження національного менталітету, розбудови української держави гостро постає проблема теоретичного дослідження тих історичних процесів, котрі через відомі ідеологічні причини деформувалися не лише в багатьох наукових працях, а й у свідомості не одного покоління. Важливим у цьому контексті є з'ясування ролі певних визначних постатей-пасіонаріїв, які зробили вагомий внесок у формування національної культури. До таких сподвижників вітчизняної науки належить М.П.Драгоманов, великий науковий доробок якого привертає увагу українських і зарубіжних істориків, літературознавців, фольклористів, етнологів, політиків, філософів.
Як слушно зауважували дослідники спадщини ученого, його інтереси сягали від історії античності і релігієзнавства до фольклору різних народів, передусім українського, від проблем національної школи до правознавства, від організації підцензурної преси до організації радикальної партії, від конкретних оцінок слов'янського питання на Балканах до задумів створити нарис історії цивілізації в Україні, від дописування у численні вітчизняні і зарубіжні періодичні органи до пропаганди культурної спадщини “українського і російського народів у Європі і так далі – всі вони слугували пізнанню особливостей європейської цивілізації і виясненню на цьому тлі можливостей і перспектив української нації” Міщук Р.С. Від редактора // Штрихи до наукового портрета Михайла Драгоманова. – К., 1991. – С.4.
.
Якщо історичні, політичні, публіцистичні, літературознавчі праці М.Драгоманова так чи інакше були в полі інтересів багатьох дослідників (серед них І.Франко, М.Грушевський, Л.Білецький, Я.Довбищенко, П.Федченко, Л.Новиченко, С.Щурат, В.Довгич, Р.Міщук, Ф.Назаренко, Р.Іванченко та ін.), то ім'я ученого у фольклористиці частіше зустрічаємо в останнє десятиліття. Маємо на увазі статті С.Мишанича, В.Качкана (його ж книжку про М.Павлика (1986)), Я.Герасима, Р.Кіся тощо.
Фольклористичні праці М.Драгоманова, на яких ще в минулому столітті була зосереджена увага І.Франка, М.Павлика, М.Бучинського, Лесі Українки, М.Грушевського та інших діячів вітчизняної культури, внесли в українську науку струмінь історичної конкретики, зокрема на компаративістському рівні. У них зустрічаємо чимало принципів філософської антропології, яка в Україні лише зараз стає на науковий грунт. Досі вітчизняна наука ще не здійснила належного аналізу численних праць одного з найвизначніших діячів на ниві української фольклористики.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі історії української літератури Київського університету імені Тараса Шевченка, у наукові та науково-методичні плани якої входить проблема вивчення історії української літератури в контексті з іншими формами мистецтва, зокрема фольклором, створення посібників для читання однойменних курсів, спецкурсів, семінарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА СПАДЩИНА МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок