Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження) / сторінка 12

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,16 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
При нестабільній гемодинаміці й ризику розвитку коагулопатії виконували тимчасове прошивання паренхіми вищевказаним способом з наступною марлевою тампонадою печінки й застосуванням багатоетапної тактики. У цьому випадку резекція печінки здійснюється після стабілізації гемодинамічних показників на другому етапі.
Радикальні хірургічні втручання проводилися у гемодинамічно стабільних пацієнтів. Показанням до атипічної резекції печінки, виконаної 32 (12,3%) постраждалим, було краєве розташування зони ушкодження паренхіми. Анатомічні резекції печінки виконані 24 постраждалим, що склало 9,2%. В переважній більшості випадків ці операції були вимушеними, зважаючи на масивну кровотечу з паренхіми печінки. Принциповим моментом цих оперативних втручань є попередня перев'язка судинно-секреторної ніжки частини печінки, що видаляється, “фісуральним способом” шляхом дігітоклазії по малосудинних щілинах або по лінії розриву органу. При нестабільній гемодинаміці і ризику розвитку коагулопатії проводиться тимчасова прошивка паренхіми вищезгаданим способом з подальшою марлевою тампонадою печінки і застосуванням багатоетапної тактики. В цьому випадку резекція печінки здійснюється після стабілізації гемодинамічних показників на другому етапі.
Для зменшення ятрогенного ушкодження внутрішньопечінкових судинних утворень при прошивці або резекції печінки, нами застосовано спосіб прошивки паренхіми печінки спеціальною голкою із закругленим кінцем (рис. 6).
Рис. 6. Голка для тимчасової прошивки печінки:
1 – власне голка; 2 – округлий елемент
Тампонада при важких ушкодженнях печінки з масивною кровотечею застосована у 69 (22,6%) постраждалих основної групи і 44 (18,8%) випадках в групі порівняння. На рис. 8 представлена діаграма основних видів оперативних втручань при травмах печінки.
Показанням до марлевої тампонади при ушкодженнях печінки II – III ступеня тяжкості були: обширні розриви з розтрощуванням паренхіми печінки – у 39 (66,1%) постраждалих основної групи і 29 (66,9%) - групи порівняння, рани печінки, у тому числі білобарні ушкодження правої частки – у 14 (23,7%) основної групи і 11 (26,0%) групи порівняння, ушкодження печінкових вен, які супроводжувалися профузною венозною кровотечею відзначені у 6 (10,1%) постраждалих основної і 4 (9,1%) – групи порівняння. Також 4 (1,4%) постраждалим основної групи проведена балонна тампонада наскрізних ран печінки при колено-різаних пораненнях.
При травмі печінки II ступеня тяжкості нами застосована хірургічна тактика, представлена на рис. 7.
Рис. 7. Алгоритм хірургічної тактики при травмі печінки II ступеня
У постраждалих застосування даної тактики дозволило скоротити післяопераційні ускладнення з 11,6% в групі порівняння до 8,4% в основній групі, тобто в 1,4 рази. В групі порівняння летальність в післяопераційному періоді склала 2,5%, в основній групі – 1,5%, тобто знизилася в 1,7 рази.
Враховуючи початкову тяжкість геморагічного шоку у постраждалих, лапаротомію, як правило, закінчували лише шляхом тимчасового гемостазу. Даним постраждалим застосовували багатоетапну хірургічну тактику “damage control”. В деяких випадках ми застосували первинний судинний шов на “віджатій судині” за допомогою судинного затиску, а також перев'язку судин, що кровоточать, з подальшою резекцією печінки. Операції типу “damage control” застосовані у 28 (10,7%) постраждалих основної групи.
Показанням до застосування багатоетапних оперативних втручань є: ризик розвитку або розвиток коагулопатії, що непіддатлива медикаментозній корекції; неможливість досягнення гемостазу через складність верифікації джерела кровотечі; наявність великих ушкоджень крупних вен і їх сплетень, первинно не досяжних для хірургічних маніпуляцій; реанімаційний характер виконання лапаротомії при нестабільній гемодинаміці; необхідність виконання складних реконструкцій важких ушкоджень; порушення кровопостачання ділянок кишечника в результаті травми або ушкодження сегментів печінки з порушеним кровопостачанням, вимагаючих повторної інтраабдомінальної ревізії; неможливість зіставлення передньої черевної стінки при реперфузійному набряку внутрішніх органів і зачеревної клітковини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок