Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською мовою реферат: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

Загрузка...

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження) / сторінка 14

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,16 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

3.
Дослідження імунологічних показників у постраждалих підтвердили розвиток імунодефіциту, як в гуморальній, так і в клітинній ланці імунітету при травматичних ушкодженнях печінки, як в ранньому так і пізньому періоді травматичної хвороби. В клітинній ланці імунітету відзначено достовірне зниження популяцій CD Т- лімфоцитів у всі терміни обстеження (Р<0,05). Різке зниження диференційованих маркерів CD2 і CD4 Т-лімфоцитів є діагностично значущим в прогнозуванні післятравматичних ускладнень у постраждалих з травматичними ушкодженнями печінки. Зміни сироваткової концентрації імуноглобулінів вказували на порушення білок-синтезуючої функції печінки та свідчили про дисбаланс співвідношення білкових фракцій.
4.
Вивчення згортуючої системи крові у постраждалих з травмами печінки виявили, що в перші години при травмі печінки II – III ступеня тяжкості з масивною кровотечею розвивається гіпокоагуляція, що супроводжується дефіцитом прокоагулянтів і активацією фібринолізу. Висока тромбопластинова активність печінкової паренхіми призводить до розвитку коагулопатії (16,1%), яка є однією з головних причин, що передумовлюють різку кровоточивість паренхіми печінки.
5.
При ізольованих травматичних ушкодженнях печінки легкого ступеня у постраждалих із стабільною гемодинамікою (APACHE < 4) показано сполучення лапароскопічної діагностики і мініінвазивної хірургічної корекції ушкоджень печінки.
6.
Застосування ангіографії у комплексі з емболізацією ушкоджених судинних утворень печінки є ефективним мініінвазивним хірургічним втручанням та операцією вибору при недіагностованому або важкодоступному джерелі кровотечі, внутрішньопечінковій гематомі; діагностична ангіографія при ушкодженнях судин печінки та наступна їхня емболізація у стабільних пацієнтів дозволяють у 73,3% уникнути лапаротомії, в 26,6% - стабілізувати постраждалих для передопераційної підготовки, в 13,3% - уникнути повторних порожнинних операцій.
7.
Використання багатоетапних хірургічних втручань у постраждалих з ушкодженнями печінки III ступеня тяжкості і ризиком розвитку коагулопатії дозволило знизити летальність з 21,4 % (група порівняння) до 14,9 %, тобто в 1,4 рази (Р<0,05).
8.
Впровадження розробленого комплексу лікувально-діагностичних заходів дозволило поліпшити результати хірургічного лікування у постраждалих з тяжкими ушкодженнями печінки і знизити післяопераційну летальність з 17,2% до 8,4%, тобто в 2,0 рази (Р<0,05), а частоту післяопераційних ускладнень з 33,5% до 24,1%, тобто в 1,4 рази (Р<0,05).
ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
1. У якості тимчасового гемостазу при тяжких травмах печінки доцільно використання прошивного турнікетного шву, який забезпечує досягнення надійного гемостазу, що дозволило скоротити інтраопераційний час, необхідний для зупинки масивної кровотечі при травмі великих судинних утворень шляхом накладення черезпечінкових турнікетів з використанням спеціальної голки із закругленим кінцем для профілактики ятрогенних ушкоджень внутрішньопечінкових судинних утворень при прошиванні паренхіми печінки.
2. Для уточнення показань до резекції печінки доцільно використовувати розроблену методику інтраопераційного введення фарбувальної речовини в артеріальну або воротну систему для визначення життєздатності ушкодженого сегменту печінки.
3. Використання ангіографії при внутрішньопечінкових судинних ушкодженнях обов’язкове під час діагностики гемобілії та внурішньопечінкових гематом, а наступна емболізація ушкоджених судинних утворень печінки є ефективним мініінвазивним хірургічним втручанням.
4. Рентгенендоваскулярна емболізація ушкоджених судин печінки є операцією вибору при не діагностованому або важко діагностованому джерелі кровотечі.
5. Лапароскопічні втручання при ушкодженнях печінки доцільно використовувати при рані паренхіми до 2,0 см вглиб без травми великих судинних утворень.
6. При пораненні нижньої полої або воротної вени відновлення їхньої цілості здійснюється шляхом бічного віджаття судин. Ушкодження власної печінкової артерії доцільно відновлювати шляхом застосування судинного шва, а у 6% постраждалих може бути використана її перев’язка.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок