Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

Загрузка...

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження) / сторінка 2

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,16 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Ф., 1997; Wudel J. et al., 1991).
Останнє десятиріччя характеризується появою і широким використанням досягнень науково-технічного прогресу в практиці спеціалізованих центрів по лікуванню травм і шоку. Широко розробляються нові концепції і доктрини, які базуються на кількісних підходах і оцінках стану постраждалих з тяжкими ушкодженнями печінки (Булага В.В. и соавт., 2003; Поляченко Ю.В. та співавт., 2002; Светухин А.М. и соавт., 2002; Усенко Л.В. и соавт., 2002; Seow-Yian Tay et al., 2004), але даних що до застосування диференційованих хірургічних і гемостатичних заходів і використання єдиної лікувальної тактики ми не зустріли.
Нечітко визначені терміни і оптимальний об'єм операцій при тяжких поєднаних травмах з ушкодженням печінки, що супроводжуються масивною крововтратою, шоком і коагулопатією. Відсутня лікувальна тактика корекції синдрому поліорганної дисфункції і імунного статусу організму залежно від початкового фону і тяжкості ушкоджень.
Таким чином, необхідна розробка алгоритму комплексного лікування, що включає багатоетапну хірургічну тактику, яка направлена на зменшення кількості ускладнень, зниження летальності і поліпшення системи спеціалізованої допомоги постраждалим з травматичними ушкодженнями печінки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Інституту загальної та невідкладної хірургії АМН України і є фрагментами комплексних тем: ВН. 3.05. “Розробити нові способи гемостазу, лікування та профілактики ускладнень синдрому внутрішньочеревної гіпертензії при травмі органів живота та кровотечах” (держ. реєстраційний №0105U000897); ВН.2.2002. “Розробка профілактики і лікування поліорганної недостатності в умовах травматичної хвороби на підставі вивчення шлунково-кишкових дисфункцій і імунних зрушень” (держ. реєстраційний №102U003237).
Мета та задачі дослідження. Метою дослідження є поліпшення результатів лікування постраждалих з поширеними ушкодженнями печінки шляхом удосконалення методів діагностики і хірургічної тактики.
У відповідності до мети були поставлені наступні задачі дослідження:
1. Вивчити клінічні аспекти травматичних ушкоджень печінки з аналізом характеру і причин несприятливих результатів застосування хірургічної тактики у даного контингенту постраждалих.
2. Створити експериментальну модель ушкоджень печінки з подальшим вивченням морфологічних особливостей і ультраструктурних змін в тканині печінки у лабораторних тварин.
3. Вивчити імунну реактивність у постраждалих з травматичними ушкодженнями печінки.
4. Розробити способи досягнення тимчасового і остаточного гемостазу при поширених ушкодженнях печінки.
5. Визначити показання до застосування багатоетапної хірургічної тактики при важких ушкодженнях печінки з масивною кровотечею.
6. Розробити алгоритм комплексного лікування ушкоджень печінки шляхом поліпшення екстреної діагностики і вибору хірургічної тактики, що індивідуалізувалася, із застосуванням мініінвазивних технологій.
7. Провести порівняльний аналіз використання розробленого діагностичного і лікувального алгоритму у постраждалих з травматичними ушкодженнями печінки.
Об'єкт дослідження: множинні і поєднані травматични ушкодження печінки.
Предмет дослідження: особливості діагностичної і хірургічної тактики лікування постраждалих з травмами печінки.
Методи дослідження. Клінічний, інструментальний, лабораторний, статистичний.
Наукова новизна одержаних результатів. На основі комплексного клініко-експериментального дослідження і аналізу причин несприятливих результатів у постраждалих розроблена концепція першочергових напрямів діагностичної і хірургічної тактики при травматичних ушкодженнях печінки.
На підставі вдосконаленої шкали оцінки ушкоджень печінки, розроблені алгоритми хірургічного лікування постраждалих з травмами печінки за ступенем тяжкості, застосування яких дозволяє мінімізувати хірургічну травму та поширює можливості мініінвазивних втручань.
Вперше створена експериментальна модель ушкоджень внутрішньосудинних утворень печінки і отримані дані, що свідчать про виражені порушення мікроциркуляції, які приводять до поглиблення ішемізації клітин тканини паренхіми печінки з подальшим розвитком ендогенної інтоксикації і поліорганної недостатності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок