Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження) / сторінка 3

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,16 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Ці дані значно розширили уявлення про патогенез ушкоджень, що відбуваються, підтвердили пріоритетність метаболічних порушень в тканині печінки при її травмі, дозволили дати прогностичну оцінку розвитку патологічного процесу і в подальшому обгрунтувати тактику ведення постраждалих з тяжкою травмою печінки.
Практичне значення отриманих результатів. Застосування розробленого комплексу діагностичних і хірургічних заходів у постраждалих з травматичними ушкодженнями печінки дозволило поліпшити результати хірургічного лікування, скоротити кількість післяопераційних ускладнень і знизити летальність.
Розроблені способи тимчасового гемостаза при важких травмах печінки дозволили скоротити інтраопераційний час, необхідний для зупинки масивної кровотечі при травмі великих судинних утворень шляхом накладення черезпечінкових турнікетів (Патент України №12367 від 15.02.2006) з використанням спеціальної голки із закругленим кінцем (Патент України №13866) для профілактики ятрогенних ушкоджень внутрішньопечінкових судинних утворень при прошивці паренхіми печінки.
Для уточнення показань до резекції печінки розроблено спосіб селективного інтраопераційного введення фарбувальної речовини в систему ворітної вени або печінкової артерії для об`єктивізації показань до резекції при травмі печінки (Патент України № 15771).
В експерименті на тваринах відтворена модель ушкоджень екстра- і інтрапечінкових судинних утворень: нижньої порожнистої і ворітної вен (Патент України №11643); жовчних протоків і їх комбінацій шляхом створення гіпертензії в системі жовчовивідних шляхів (Патент України №11663), що дозволило приближено до клінічних умов вивчити патогенетичні механізми і розробити способи хірургічних втручань. Вперше також запропонований ін'єкційно-компресійний спосіб зупинки кровотечі при ушкодженнях печінки (Патент України №4246).
Розроблено алгоритми хірургічної тактики лікування постраждалих з травматичними ушкодженнями печінки, застосування яких допоможе поліпшити якість надання допомоги і діагностику внутрішньопечінкових ушкоджень.
Теоретичні положення дисертації і практичні рекомендації за результатами досліджень упроваджені і використовуються в учбовому процесі і лікувальній практиці кафедри госпітальної хірургії, кафедри медицини невідкладних станів і анестезіології, травматології, ортопедії і військово-польової хірургії, екстремальної і військової медицини ХДМУ, відділень травматичного шоку ІЗНХ АМН України і політравми Харківської міської клінічної лікарні швидкої і невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мєщанінова (ХМКЛШНМД).
Особистий внесок автора. Автором самостійно визначені напрямки, мета і задачі дослідження. Дисертантом проведено аналіз вітчизняної і зарубіжної літератури по проблемі, інформаційний пошук, набір клінічного матеріалу, вибір і обгрунтування методів дослідження, підготовлено до друку наукові статті, написана дисертація.
Здобувачем самостійно проведено експериментальну частину роботи по створенню моделювання екстра- та інтрапечінкових ушкоджень печінки і їх комбінацій, проведено ретроспективний і проспективний аналіз історій хвороби. Автор брав безпосередню участь у визначенні лікувальної тактики і безпосередньому лікуванні 70% постраждалих.
Планування, організація дослідження по дисертаційній роботі і впровадження отриманих результатів в практику здійснювалося під керівництвом і за участю завідуючого кафедрою госпітальної хірургії Харківського державного медичного університету, директора ІЗНХ АМНУ, Лауреата Державної премії України, доктора медичних наук, професора В.В. Бойка.
Апробація результатів дисертації. Апробацію дисертації проведено на спільному засіданні співробітників кафедри госпітальної хірургії і вченої ради ІЗНХ АМНУ.
Основні положення дисертації були обговорені на: науково-практичній конференції, присвяченій 50-річчю обласної клінічної травматологічної лікарні (Донецьк, 2003); Всеукраїнській науково-практичній конференції “Актуальні питання діагностики і лікування політравми” (Одеса, 2004); II науково-практичній конференції молодих вчених (Харків, 2004); XIII Міжнародному Конгресі хірургів-гепатологів країн СНГ “Актуальные проблемы хирургической гепатологии” (Алмати, 2006); науково-практичній конференції з міжнародною участю “Современные проблемы теоретической и клинической морфологии” (Чимкент, 2006); II Всеукраїнській науково-практичній конференції “Актуальные вопросы политравмы” (Київ, 2006).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок