Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження) / сторінка 5

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,16 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Пневмонії спостерігалися в 15,6%, а гостра дихальна недостатність і гострі стресові язви шлунка і 12-палої кишки – в 9,8% спостережень. Серед ускладнень у постраждалих провідне місце займають післятравматичні жовчні нориці – в 27,6%.
Гнійно-септичні ускладнення у постраждалих з травмами печінки розподілені таким чином: нагноєння післяопераційних ран – в 23,9%, перитоніт і абсцеси черевної порожнини – в 9,5% і 7,95%, відповідно, сепсис – в 10,1%. Летальніст склала 12,5%.
Всі постраждалі під час надходження до клініки були обстежені клінічно з використанням інструментальних і лабораторних методів, але основою для визначення подальшої хірургічної тактики був первинний клінічний огляд.
Постраждалим, що надійшли в стані шоку, діагностичне обстеження проводили в умовах операційної, одночасно з початком інтенсивної терапії і передопераційної підготовки.
Для виконання неінвазивних методів обстеження використовувався ультразвуковий діагностичний апарат “Aloka SSD-500”, SL-450 “Siemens” (Німеччина), оснащений конвексним датчиком 3,5 - 5,0 Мгц. Рентгенологічне дослідження постраждалих включало оглядове поліпозиційне дослідження органів грудної клітки і черевної порожнини з виконанням рентгенограм в прямій і бічній проекціях або в горизонтальному положенні на апараті “Neo-Diagnomax” з підсилювачем рентгенівського зображення або безпосередньо в операційній апаратом типу 8 ЛЗ “Арман-I”.
Для діагностики ушкоджень шлунково-кишкового тракту використовувалася відеоендоскопічна система “Fujinon серії” W, відеоскоп для верхніх відділів ЖКТ WG-88FP, відеоскоп для дванадцятипалої кишки WD-88XU з використанням цифрової системи обробки, аналізу і архівації ендоскопічних відеозображень, а також фібродуоденоскоп фірми “Olimpus” (Японія).
Ендоскопічна ретроградна панкреатохолангіографія, оцінка стану судин і жовчних протоків печінки з проведенням лікувальних маніпуляцій виконувалися на ангіографічній установці “Tridoros Optimatic-1000” (Німеччина).
Діагностична лапароскопія і лапароскопічні операції проводилися з використанням відеолапароскопічної системи із стандартним набором інструментів “Karl Storz” (Німеччина).
Для реєстрації показників центральної гемодинаміки використовувався комплекс 4-канальної комп'ютерної реографії “REGINA-2000 фірми” DX-Complexes (Угорщина), сумісний з операційною системою Windows NT. Реєстрація і розрахунок проводилися за загальноприйнятою методикою за допомогою інстальованого програмного забезпечення.
Лабораторні дослідження проводилися під час надходження постраждалого в клініку і в післяопераційному періоді: в 1-у, 2-у, 3-у, 5-у, 7-у і 10-у добу за стандартною схемою, що включає загальноклінічні, біохімічні, коагулологічні, імунологічні, а також дослідження газового складу крові.
Дослідження газового складу крові проводили шляхом прямого визначення напруги кисню і рН середовища артеріальної і венозної крові апаратом АВL-520 фірми “Radiometer Copenhagen” (Данія).
Забір крові з метою дослідження системи гемостазу здійснювався відповідно до загальноприйнятих правил.
Визначення вмісту аутоімунних антитіл проводили по тесту на лімфоцитотоксичність (класичний метод Терасаки). Підрахунок клітин робили за допомогою світлового мікроскопа Ergoval по диференціальному фарбуванню. Про рівень аутоімунних антитіл судили по відсотковому співвідношенню живих і мертвих клітин.
Визначення рівня субпопуляцій лімфоцитів CD2, CD3, CD4, CD8 проводилося за допомогою моноклональних антитіл (МКАТ) і з використанням набору специфічних МКАТ (Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Е. Кавецького НАН України).
Визначення вмісту сироваткових імуноглобулінів класів А, М і G здійснювали спектрофотометрично на АИФ–Ц-01С (Білорусь).
Всі прилади, використані в процесі роботи, пройшли попередню метрологічну перевірку.
В якості експериментального матеріалу і об'єкту досліджень було вибрано 62 пацюки популяції Вістар з середньою масою 205 грамів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ З ТРАВМАТИЧНИМИ УШКОДЖЕННЯМИ ПЕЧІНКИ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок