Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ НАРОДНОЇ ПРОЗИ ПОДІЛЛЯ (на матеріалах фольклору Вінничини)

РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ НАРОДНОЇ ПРОЗИ ПОДІЛЛЯ (на матеріалах фольклору Вінничини)

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ НАРОДНОЇ ПРОЗИ ПОДІЛЛЯ (на матеріалах фольклору Вінничини)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СМАГЛО НІНА СЕРГІЇВНА
УДК 833 (477.44)
РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
НАРОДНОЇ ПРОЗИ ПОДІЛЛЯ
(на матеріалах фольклору Вінничини)
Спеціальність 10.01.07 – фольклористика
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
Кандидата філологічних наук
КИЇВ – 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фольклористики Київського університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник – доктор філологічних наук. Дунаєвська Лідія Францівна, Київський університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри фіольклористики.
Офіційні опоненти – доктора філологічних наук, професор Качкан Володимир Атанасійович, івано-Франківська державна медична академія, завідувач кафедри українознавства.
- кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Федас Йосип Юхимович, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України.
Провідна установа – Криворізький державний педагогічний інститут, кафедра української літератури.
Захист відбудеться 6 жовтня 1999р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 в Київському університеті імені Тараса Шевченка (252017, Київ-17, бульвар Шевченка,14, конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська,58).
Автореферат розіслано “ 5” вересня 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, професор Л.В.Грицик
Загальна характеристика роботи
Народна проза Поділля завжди привертала увагу багатьох дослідників. Це дозволило визначити регіональні фольклорні особливості, визначити жанрову різноманістність функціонування народної прози.
Звернення до проблеми регіонального аспекту дослідження народної прози Поділля не випадкове. Досі ми не маємо комплексного дослідження жанрів народної прози регіону.
Актуальність теми зумовлена також тим, що згідно з останніми дослідженнями фольклорної прози Поділля виявлено стабільну структуру прозових жанрів, як історичні, міфологічні, легенди та перекази, чарівно-фантастичні та соціально-побутові казки. Регіональна своєрідність фольклорних творів зумовлена тим, що немає народної культури без коріння, без генетичної лінії і без обличчя, звичайно, національного. Як писав Є.Маланюк: "Наша культура не завжди була лише "національною", її напрямки, її глибший і ширший зміст були часто диктовані і давані саме географічним положенням нашої батьківщини" Маланюк Є. Книга спостережень. Статті про літературу. - К., 1997. - с.20.
Мета дослідження полягає у систематизації народної прози Поділля, виявленні самобутніх ідейно-тематичних, художніх особливостей, що зумовлені складом населення регіону, а також в осмисленні фольклорної прози Поділля в контексті досліджень народознавців з поч. XIX ст. і до кінця XX ст. Дисертант вважає за доцільне здійснити системний розгляд жанрів народної прози Поділля: казок, легенд, переказів, бувальщин і повір’їв.
Досягнення мети забезпечується детальним науковим висвітленням низки окремих завдань:
- з’ясуванням регіональної специфіки народної прози Поділля;
- систематизацією зібраного прозового матеріалу Поділля в період становлення та розвитку української фольклористики;
- цілісним жанрово-тематичним дослідженням своєрідності народної прози регіону;
- виявленням у фольклорі певних історичних відомостей про Поділля та життя і побут його населення і відображенням їх у народній прозі.
Методологічна основа дисертації. В процесі дослідження народної прози названого регіону автор орієнтується на методологічний досвід науково-пошукової роботи українських та зарубіжних фольклористів. Тут насамперед врахований набуток вітчизняних учених, зокрема, С.В.Мишанича, Л.Ф.Дунаєвської, О.Ю.Бріциної, В.Ф.Давидюка, В.Г.Бойка, В.А.Качкана, Н.М.Пазяк, О.М.Таланчук, О.М.Гончаренко, В.Я.Проппа, К.В.Чистова, В.К.Соколової та інших вчених. Методологічною базою дисертації є історико-порівняльний метод із застосуванням елементів системного, описового, порівняльно-історичного, історико-географічного методів, які дають можливість глибше пізнати суть досліджуваної теми, а саме: простежити місцеві трансформації мотивів, образів; виявити фольклористичні регіональні традиції; визначити особливості фольклорного процесу Поділля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ НАРОДНОЇ ПРОЗИ ПОДІЛЛЯ (на матеріалах фольклору Вінничини)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок