Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІСТ І МЕТОДИКА ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ 5 – 7 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX СТОЛІТТЯ)

ЗМІСТ І МЕТОДИКА ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ 5 – 7 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX СТОЛІТТЯ)

Назва:
ЗМІСТ І МЕТОДИКА ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ 5 – 7 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
СОРОКА ТАРАС ПЕТРОВИЧ
УДК 371.3 + 371.381(07) "19" XX ст.
ЗМІСТ І МЕТОДИКА ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
УЧНІВ 5 – 7 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА XX СТОЛІТТЯ)
13.00.02 – Теорія та методика трудового навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Терещук Григорій Васильович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
перший проректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Борисов В’ячеслав Вікторович,
Краматорський економічно-гуманітарний інститут,
проректор з навчально-методичної роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Терещук Андрій Іванович,
Уманський державний педагогічний університет
імені П. Г. Тичини,
доцент кафедри теорії і методики
трудової підготовки
Захист відбудеться "12" жовтня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий "12" вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. С. Голіяд


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Орієнтація України на входження в європейські інституції обумовлює необхідність модернізації вітчизняної системи освіти і приведення її у відповідність зі світовими стандартами. На часі актуальною є проблема зближення змісту і якості освіти в різних країнах Європи. Під впливом цієї концептуальної ідеї вдосконалюються навчальні плани, програми, підручники й інше організаційно-методичне забезпечення шкільних предметів, у тому числі трудового навчання. Водночас на трудове навчання, як компонент освітньої галузі “Технологія”, впливають не лише євроінтеграційні процеси, а й науково-технічний прогрес, модернізація в сфері техніки і технологій. Важливо, щоб зміни в цьому шкільному предметі відбувалися з урахуванням історичного досвіду педагогічної науки і практики.
Підготовка особистості до життя, активного її залучення до створення матеріальних благ є кінцевою метою процесу трудового навчання. В умовах авторитарного управління освітою, яке властиве періодові другої половини XX ст., головним завданням трудового навчання була підготовка шкільної молоді до вибору робітничих професій і праці у сфері матеріального виробництва. Така система трудової підготовки учнівської молоді, що формувалась протягом кількох десятиліть, мала певні позитивні риси, у тому числі такі, які заслуговують на увагу сьогодні.
Важливим етапом підготовки учнів до професійного самовизначення і майбутньої трудової діяльності є період їхнього навчання у 5–7 класах. В цей час у школярів формуються ціннісні орієнтації, мотивація самопізнання та самооцінки, створюються умови для проби сил і розвитку здібностей у різних видах трудової діяльності, починають виникати професійні інтереси, інтенсивно розвиваються інтелектуальні та сенсорно-рухові здібності. Зміст занять із трудового навчання в 5–7 класах передбачає єдину загальнотрудову підготовку учнів, а також наступність у розвитку їхніх знань і вмінь, отриманих у 1–4 класах, та є базою для наступного профільного навчання в старших класах.
Пошук шляхів поліпшення трудової підготовки підростаючого покоління триває. Наукова розробка сучасного змісту й технології трудового навчання повязана з вивченням теорії і практики становлення предмету в минулому.
Безпосередньо історичним аспектам трудового навчання присвячено небагато наукових праць. Так, зміст знань з елементів техніки в системі трудового навчання учнів загальноосвітньої школи в період 1931–1986 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗМІСТ І МЕТОДИКА ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ УЧНІВ 5 – 7 КЛАСІВ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ В УКРАЇНІ (ДРУГА ПОЛОВИНА XX СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок