Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА, ПЕРЕРОБКИ ТА ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В РЕГІОНІ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА, ПЕРЕРОБКИ ТА ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В РЕГІОНІ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА, ПЕРЕРОБКИ ТА ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,68 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАРПЕНКО Андрій Володимирович
УДК 338.1: 854
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА, ПЕРЕРОБКИ ТА ЗБУТУ
СОНЯШНИКУ В РЕГІОНІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Крисанов Дмитро Федосович,
Об’єднаний Інститут економіки НАН України,
в. о. головного наукового співробітника відділу соціально-економічних аспектів розвитку АПК;
кандидат економічних наук, професор
Соловйов Микола Федорович,
Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва,
професор кафедри організації виробництва та агробізнесу.
Провідна установа – Миколаївський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва та агробізнесу, м. Миколаїв.
Захист відбудеться 23 квітня 2004 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий _____ березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Насіння соняшнику для сільськогосподарських підприємств зони його вирощування є одним із основних джерел формування їх доходності як через збут на переробку, так і для експорту. Враховуючи стратегічне значення даної галузі сільського господарства її перспективність не викликає сумніву. Проте тенденції розвитку, які на сьогодні склались, та економічний стан сільгосптоваровиробників в умовах трансформації економіки визначають необхідність пошуку резервів як на мікро, так і на макрорівні.
У переважній більшості сільгосппідприємств, що вирощують соняшник не витримуються технологічні вимоги щодо його розміщення. Протягом останнього десятиріччя площі посівів зросли більше чим в 1,5 раза. Недостатньо поширюється його реалізація на організованому ринку. Рентабельність виробництва зростає за рахунок ціни, а знижувати собівартість внаслідок підвищення цін на матеріальні ресурси, мінеральні добрива та засоби захисту від хвороб і шкідників малоймовірно. Крім того економічні відносини з олійно-жировим виробництвом склалися не на користь сільгоспвиробника в еквівалентності обміну. Така економічна ситуація вимагає об’єктивної оцінки подій в галузі, а отже виникає потреба в проведенні поглибленого дослідження питань щодо її подальшого розвитку і підвищення ефективності в нових умовах господарювання.
Розв’язання проблем підвищення економічної ефективності виробництва, переробки та збуту соняшнику привертало й продовжує привертати увагу багатьох дослідників. Чимало теоретичних розробок і рекомендацій з цього питання мають високу наукову і практичну цінність. В основі сучасної методології визначення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва лежать праці вітчизняних науковців таких як: В.І. Бойка, О.А. Бугуцького, П.І. Гайдуцького, П.М. Гарасима, Ю.С. Коваленка, Д.Ф. Крисанова, М.Ф. Кропивка, В.В. Лазні, П.М. Макаренка, П.Т. Саблука, М.Ф. Соловйова, С.О. Тивончука, О.М. Шпичака, В.В. Юрчишина, Т.В. Ярославської та інших.
Констатуючи вагомість отриманих наукових результатів у сфері теорії та практики ефективності виробництва й розвитку ринку соняшнику, слід зауважити, що на сьогодні залишилися недостатньо дослідженими питання комплексного вивчення проблем виробництва та реалізації насіння соняшнику в умовах становлення й розвитку регіональних ринків цієї продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА, ПЕРЕРОБКИ ТА ЗБУТУ СОНЯШНИКУ В РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок