Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування місцевих бюджетів в Україні

Формування місцевих бюджетів в Україні

Назва:
Формування місцевих бюджетів в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,17 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
науково-дослідний фінансовий інститут
при міністерстві фінансів україни
Глущенко Юлія Анатоліївна
УДК 336.14:352
Формування місцевих бюджетів
в Україні
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Полозенко Дмитро Васильович
Науково-дослідний фінансовий інститут
при Міністерстві фінансів України, завідувач відділу
фінансів соціальної сфери.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, заслужений діяч
науки і техніки України
Василик Остап Дмитрович
Український державний університет економіки і
фінансів, виконуючий обов’язки ректора
кандидат економічних наук
Мельничук Віталій Григорович
Рахункова палата України, заступник Голови.
Провідна установа: Київський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра фінансів,
м. Київ.
Захист відбудеться 24.12.2004 р. о 16 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д 26.853.01 у Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м.Київ, бульв. Дружби народів, 28.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м.Київ, бульв. Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий 23.11.2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.С. Гасанов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена необхідністю удосконалення теоретико-методологічних засад та механізму формування місцевих бюджетів, поліпшення фінансового забезпечення регіонів та створення сприятливих умов для їх економіч-ного зростання.
В умовах побудови демократичного суспільства та зміцнення інституту місцевого самоврядування в Україні постають питання забезпечення макроекономічної стабільності, підвищення якості та ефективності надання послуг населенню, володіння та самостійного розподілу місцевими органами влади фінансових ресурсів. Важливим кроком в даному напрямку стане надання їм базисних повноважень, організацій-но-правовою і фінансовою основою яких є визначення і закріплення джерел формування місцевих бюджетів з урахуванням специфіки регіону, рівня його розвитку, ролі та значення на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Діюча система формування місцевих бюджетів характеризується низьким рівнем фінансової автономії, зменшенням частки власних доходів та збільшенням трансфертних платежів, а також відсутністю дієвих стимулів соціально-економічного розвитку, не сприяє впровадженню ефективної державної регіональної полі-тики, як одного з головних чинників забезпечення ринкових перетворень та подальшого розвитку економіки України.
Недостатня теоретична обгрунтованість механізмів формування доходів місцевих бюджетів обертається обмеженістю доходів та неефективним використанням бюджетних коштів, що у свою чергу негативно впливає на стан міжбюджетних відносин.
Розробка науково обгрунтованої концепції формування місцевих бюджетів вимагає глибоких теоретико-методологічних досліджень сутності місцевих бюджетів, законів їх функціонування, закономірностей становлення і розвитку, а також економічної природи міжбюджетних відносин.
Практика застосування Бюджетного кодексу України вимагає приведення у відповідність до нього діючих нормативно-правових актів, розроблення проекту закону про територіальну громаду, визначення нового переліку бюджетних послуг (програм), гарантованих державою, та запровадження системи державних мінімальних стандартів і нормативів, які слід покласти в основу визначення обсягу видатків, здійснюваних за рахунок місцевих бюджетів.
Теоретичні витоки природи, сутності та ролі фінансових засад місцевого самоврядування, фінансового вирівнювання знаходимо у працях корифеїв фінансової науки: А.Вагнера, Р.Гнейста, сучасних західних науковців Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Формування місцевих бюджетів в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок