Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЕД ПІДЛІТКІВ НА МОДЕЛІ ХВОРОБ ОРГАНІВ ДИХАННЯ

МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЕД ПІДЛІТКІВ НА МОДЕЛІ ХВОРОБ ОРГАНІВ ДИХАННЯ / сторінка 8

Назва:
МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЕД ПІДЛІТКІВ НА МОДЕЛІ ХВОРОБ ОРГАНІВ ДИХАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
, а серед медичних працівників – підвищенням на 36% рівня знань з профілактики та на 24% - якості навичок медико-соціального дослідження.


ВИСНОВКИ
Комплексним соціально-гігієнічним дослідженням на підставі виявлення особливостей та закономірностей формування хвороб підлітків в залежності від дії чинників різного походження та попередження їх виникнення, встановлено неадекватність наявних форм і методів профілактики захворювань, що потребувало наукового обгрунтування якісно нової оптимізованої системи профілактики захворювань на моделі найбільш представницького їх класу - хвороб органів дихання серед досліджуваного контингенту, впровадження якої довело її медичну, соціальну та економічну ефективність.
1. Встановлена тенденція до зростання захворюваності підлітків за рахунок приросту хвороб органів дихання (на 17,1%). Значно збільшились показники їх захворюваності на хвороби класів “Новоутворення” (до 6 разів), “Хвороби ендокринної системи, розладу харчування та порушення обміну речовин “ (до 7 разів), “Хвороби системи кровообігу” ( у 2,3 рази), “Хвороби кістково - м’язової системи та сполучної тканини” (у 1,8 рази). Хворими при медичних оглядах виявлялось 83,1% обстежених осіб обох статей (82,4% юнаків та 94,2% дівчат), кратність захворювань яких коливалась у межах 2,1-2,3 на одного обстеженого, а здоровими – всього 16,8%підлітків (17,6% юнаків і лише 5,8% дівчат).
2. Показано, що у структурі захворюваності підлітків перші рангові місця займають хвороби органів дихання, які в 11,7% випадків супроводжуються змінами функції зовнішнього дихання. Встановлені рівні показників захворюваності на дві третини формуються за рахунок гострих респіраторних вірусних інфекцій верхніх та нижніх дихальних шляхів, грипу, гострого ларингіту і тонзиліту, значного приросту (в 2 рази) вазомоторного і алергічного риніту. Серед хронічних захворювань органів дихання, питома вага яких складає 27,1%, переважають хвороби мигдаликів і аденоїдів, хронічний фарингіт, назофарингіт, синусит. Хронічний бронхіт виявлений у 8,21% обстежених, а частка у ньому обструктивної форми досягає 21,21%.
3. Доведено, що основними групами чинників ризику патології органів дихання серед підлітків є поведінкові фактори, зокрема, нездоровий спосіб їх життя: поширеність тютюнопаління (63,1±2,45%), вживання алкоголю декілька разів на місяць (47,2±2,74%), куріння інгаляційних наркотичних речовин (30,1±2,36%) та порушення психологічного контакту із батьками (56,9±2,47%) і вчителями (36,2±2,63%).
4. Показано, що у формуванні захворюваності підлітків суттєвого значення набуває недостатнє виконання їх сім’ями медико-виховної функції: поширеність тютюнопаління у батьків (81,9±3,41%), зловживання ними алкоголем (21,6±4,63%), закритість сімей щодо медичних порад (43,5±1,89%), а також матеріально-побутові проблеми у 58,6±2,38 % сімей, які проявляються дефіцитом у харчуванні фруктів та соків (71,1±2,20%), нестачею продуктів тваринного походження (35,7±2,32%), солодощів (34,5±2,30%).
5. Встановлена недостатня якість медичного обслуговування підлітків, в першу чергу дівчат, частка необстежених із належною кратністю яких на 64% вища, ніж у юнаків. Виявлено низький рівень відтворення навичок здорового способу життя як підлітками (65,0%, при рівні оцінок знань і вмінь та 2,1-3,0 бали за п’ятибальною шкалою), так і медичним персоналом (лікарів – 2,8 – 4,4 бали), що призводить до дискоординації управління системою профілактики.
6. Встановлені закономірності формування захворюваності підлітків в залежності від різних чинників покладені в основу наукового обґрунтування оптимізованої системи профілактики захворювань органів дихання якісно новими елементами якої стали координаційна рада при міськвиконкомі, місцеві програми регіонально адаптовані нею до державних програм, ініціативні програми, групи сприяння здоров’ю при координаційній раді, а також створення регіональними управліннями освіти і науки державних обласних адміністрацій при навчальних закладах координаційних рад за участю медиків, вчителів, батьків та учнів, що надало системі якісно нового змісту і дозволило здійснювати реалізацію заходів у трьох напрямках: адміністративному – “Здоров’я через державне управління”, медичному – “ Здоров’я через медицину” і педагогічному – “Здоров’я через освіту”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ОПТИМІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЕД ПІДЛІТКІВ НА МОДЕЛІ ХВОРОБ ОРГАНІВ ДИХАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок