Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,37 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
МІЛЬТО ЛЮДМИЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 371.132
ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ
МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С.Макаренка.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Пушкарьова Тамара Олексіївна,
Сумський державний педагогічний університет
ім. А.С.Макаренка, завідувач кафедри методики початкового навчання
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, дійсний член АПН України,
професор
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
директор
кандидат педагогічних наук, доцент
Мартиненко Світлана Миколаївна,
Київський міжрегіональний інститут вдосконалення вчителів ім. Б.Грінченка,
завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство
освіти і науки України
Захист відбудеться 31 травня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.455.01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-А, корп. №3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 28 квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Формування творчої індивідуальності диктується кардинальними змінами, які відбуваються в українській освіті. У суспільстві з'явилися нові цінності - самоактуалізація, самореалізація, самопроектування особистості, що стали основою нової гуманістичної парадигми в педагогіці особистісно зорієнтованої освіти. Традиційна система професійної підготовки учителів уже недостатня для задоволення запитів сучасної педагогічної практики. Соціально-педагогічні умови сучасної України вимагають учителя з яскравою творчою індивідуальністю, здатного до формування гуманістичної творчої особистості учня, тому що кожна неповторна особистість, реалізуючи свій творчий потенціал, сприяє урізноманітненню, а, отже, гармонізації світу.
В.Г. Кремень, характеризуючи сучасну освіту в контексті реформування, визначає, що їй потрібна ідеологія самовизначення особистості, яка б забезпечувала проектування вірогідної моделі соціальної та індивідуальної поведінки людини в ситуації невизначеності. Час освіти, яка полягає лише в пізнанні світу, закінчився. Пізнання себе, свого “Я”, своїх прагнень і можливостей для самовизначення та кращої реалізації своїх сил – нове, гідне гуманізму, завдання і навчання, і виховання.
Згідно з “Концепцією 12-річної середньої школи” гуманістичні цінності освіти зумовлюють зміну авторитарно-дисциплінарної моделі навчання особистісно зорієнтованою. Сучасними ознаками цих змін є навчання і виховання особистості на засадах індивідуалізації, створення умов для саморозвитку і самонавчання, осмисленого визначення своїх можливостей і життєвих цілей.
Тому важливе місце як у теоретичному, так і в практичному аспектах посідає проблема формування творчої індивідуальності майбутнього вчителя.
Психолого-педагогічні аспекти проблеми індивідуальності розкриваються в роботах Б.Г. Ананьєва, Н.В. Вишнякової, І.Ф. Гончарова, В.А. Кан-Калика, В.О. Моляко, Ю.М. Орлова, М.П. Осухової, Н.Ю. Посталюк, О.М. Пєхоти, І.Ф. Харламова та інших.
Аналіз наукових публікацій (В.Г. Кремень, М.П. Осухова, А.А. Орлов, Н.Ю. Посталюк, В.А. Сластьонін і ін.) і проведене нами опитування молодих учителів свідчать про те, що більшість педагогів зі стажем роботи до п'яти років не змогли на підставі отриманих у вузі знань сформувати власне ставлення до педагогічних проблем сучасної школи. Значна частина вчителів утруднюються сформулювати значущі для них педагогічні задачі і знайти свій оптимальний варіант їх розв'язання, у багатьох не сформований індивідуальний стиль педагогічної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТВОРЧОЇ ІНДИВІДУАЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ В ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок