Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ФОЛЬКЛОРУ СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

ПЕДАГОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ФОЛЬКЛОРУ СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ФОЛЬКЛОРУ СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,25 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛЕДНЯК Юлія Владленівна
УДК 373:395 (477.61) (048)
ПЕДАГОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ФОЛЬКЛОРУ
СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Слов’янському державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
кандидат педагогічних наук, професор Сипченко Валерій Іванович, завідувач кафедри педагогіки Слов’янського державного педагогічного університету | Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор Мельничук Сергій Гаврилович, завідувач кафедри педагогі-ки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка;
кандидат педагогічних наук, доцент Карпенко Іван Михайлович, декан факультету іноземних мов Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка | Повідна установа: | Криворізький державний педагогічний універси-тет Міністерства освіти і науки України, кафедра педагогіки, м. Кривий Ріг | Захист дисертації відбудеться “28” листопада 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий “26“ жовтня 2002 року
Учений секретар | Л.Л. Бутенко | ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах розбудови української державності значної актуальності набуває проблема формування духовно багатої особистості у відповідності до національного ідеалу, традицій навчання і виховання всіх народів, які проживають на території нашої Батьківщини. Саме ця ідея пронизує Державну національну програму “Освіта” (Україна ХХI століття) й спрямовує діяльність навчально-виховних закладів, творчий пошук науковців та практиків.
Уважне вивчення історичних, культурних, естетичних явищ у контексті завдань виховання й навчання дітей та молоді відповідає глибоко науковому підходу, згідно з яким усі форми суспільної свідомості тісно пов’язані між собою і в такому синтетичному вигляді впливають на різноманітну діяльність людей.
Фольклор – невід’ємна складова частина національної духовної культури, яка в концентрованій формі подає одночасно народну філософію, етику й естетику, створюючи неповторний національний образ світу. Під цим останнім розуміється узагальнена картина соціальної та природної дійсності, що складається історично і відбиває загальнонародну точку зору на систему її явищ та процесів, у відповідності з духовно-практичним досвідом даного етносу, його мовою та культурою (М.Бахтін, В.Біблер, Г.Гачев). Народне виховання детермінується національним образом світу, на його послідовне формування воно загалом і спрямовується.
Найкращі витвори фольклору, породжені “народною мудрістю” (саме так перекладається з англійської мови це слово), входять до золотого фонду сучасної художньої культури, займають помітне місце у змісті гуманітарної освіти та виховання.
Фольклор різних країн і народів виявляє історико-культурну, генетичну, типологічну схожість. Вона виникає, зокрема, як результат їх тривалих еконо-мічних, політичних і культурних зв’язків і має форми творчого співробітництва народів, обміну художнім досвідом, взаємовпливів і запозичень.
Ідейно-емоційна насиченість творів фольклору величезна: висловлення думки в них тісно пов’язане з естетичною та моральною оцінкою різних життєвих явищ у всій їх різноманітності, від дрібних побутових фактів до подій великого соціального звучання. Але в будь-якому випадку тут присутні безсумнівний національний колорит, підкреслена загальнолюдська значущість, виховний вплив на особистість. Можна сказати, що фольклор – це продукт колектив-ної творчості, масового виконання та індивідуальної імпровізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ФОЛЬКЛОРУ СХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок