Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження

Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження

Назва:
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,84 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Александрова Наталя Борисівна

УДК 539.4: 62-135
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження
Спеціальність 01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Ройтман Анатолій Беніаминович, Запорізький державний університет, завідувач кафедри прикладної математики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Воробйов Юрій Сергійович, Інститут проблем машинобудування НАН України, завідувач відділу вібраційних досліджень
кандидат технічних наук, доцент Коляда Олександр Федотович, Запорізький національний технічний університет, доцент кафедри теоретичної механіки та теорії машин і механізмів
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Захист відбудеться 27.06.2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д17.052.01 у Запорізькому національному технічному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного технічного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64.
Автореферат розісланий 24.05. 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради, доктор технічних наук, професор Внуков Ю.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Метою численних досліджень є розробка простих і надійних методів неруйнівної діагностики пошкоджень відповідальних і дорогих елементів конструкцій різного призначення (літако- і ракетобудування, атомна енергетика, турбобудування, будівництво, морські бурові платформи). Стійкий інтерес до проблеми обумовлений, з одного боку, її актуальністю з погляду вимог безпеки експлуатації і збільшення ресурсу машин і конструкцій, з іншого боку – складністю отримання простого і надійного критерію оцінки пошкодження.
Для дослідження таких конструкцій найбільш вигідним, з економічної точки зору, є неруйнівний контроль, який дозволяє виявляти в елементах конструкцій пошкодження, зберігаючи при цьому цілісність досліджуваних об'єктів. Таким контролем може бути вібраційна діагностика пошкоджень.
При вирішенні складних тривимірних задач механіки деформівного твердого тіла із використанням сучасних комп'ютерних методів вдаються до дискретизації, застосовуючи методи скінчених або граничних елементів. Такий підхід є досить ефективним, однак він розрахований тільки на вивчення напружено-деформівного стану виробу. У той же час дефекти типу тріщин у деталях конструкцій, наприклад, авіаційних двигунів, можуть привести до миттєвого їх руйнування з відповідними катастрофічними наслідками. Тому для таких деталей відносно малоцікавою є задача про дослідження напружено-деформованого стану при наявності пошкодження. Найбільш актуальною проблемою стає задача виявлення тріщини, для того щоб вчасно припинити експлуатацію, деталі або конструкції у цілому.
Для цілей діагностики деталей їх зазвичай піддають випробуванням на стендах. При цьому є можливість обирати такі режими вібраційного збудження деталей, які найбільш сприяють виявленню дефектів. Для деталей досить складної форми, можна створити в умовах експериментального обладнання напружено-деформівний стан навколо тріщини, близький до одномірного розтягання-стискання. Отже, природною моделлю в даному випадку, незважаючи на принципово тривимірний характер задач, є модель подовжніх коливань стержня. Причому в більшості випадків розглядається консольний стержень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дослідження за темою дисертаційної роботи проводились у рамках теми Міністерства освіти і науки України, номер державної реєстрації 01959020185 “Розробка математичних моделей, створення ефективних аналітично-чисельних методів розрахунку складних механічних систем, алгоритмів візуалізації процесів, та створення інструментальної системи аналізу задач механіки”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок