Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ІНФАНТИЛІЗМУ З ПСИХОЛОГІЧНОЮ ІМПОТЕНЦІЄЮ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ІНФАНТИЛІЗМУ З ПСИХОЛОГІЧНОЮ ІМПОТЕНЦІЄЮ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

Назва:
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ІНФАНТИЛІЗМУ З ПСИХОЛОГІЧНОЮ ІМПОТЕНЦІЄЮ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
УДК 159.964:371.134
Нодзельська Алла Сергіївна
ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ІНФАНТИЛІЗМУ З ПСИХОЛОГІЧНОЮ
ІМПОТЕНЦІЄЮ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Івано-Франківськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат психологічних наук, доцент
Євтушенко Ірина Володимирівна
Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького, декан психологічного факультету
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Солодухова Ольга Георгіївна
Слов’янський педагогічного університет,
завкафедрою психології |
кандидат психологічних наук, доцент
Якимчук Борис Андрійович
Уманський педагогічний університет ім. П. Тичини,
декан факультету початкової освіти |
Захист відбудеться “19 ” березня 2008 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.04 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, .
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий "18" лютого 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Белей М.Д. |
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасні тенденції розвитку українського суспільства, його демократизація ставлять перед психологічною наукою нові завдання, одним з яких є якісна підготовка психологів-практиків. Прагнення вчених до інструментального поповнення психологічної практики методами, які дозволяють ефективніше здійснювати діагностику та корекцію внутрішньої проблематики суб’єкта, є виправданим у зв’язку із зростанням запиту на послуги психологічної служби. На даному етапі розвитку психологічної науки підготовка спеціалістів не задовольняє потреби національної системи психологічної служби і потребує докорінної перебудови. Робота психолога спрямована на надання психологічної допомоги іншим (і не ставиться гостро питання про його особистісне самостановлення), тому, крім певної системи теоретичних знань, велике значення мають його особистісні характеристики (відкритість, доброзичливість, чутливість та ін.) У зв’язку з цим проблема психокорекції посідає першочергове місце.
У науковій літературі проблема інфантилізму та психологічної імпотенції представлена у дослідженнях Ф. Ю. Василюка, Е. К. Краснухіної, В. Д. Менделевича, О. Ранка, Г. Саллівана, З. Фрейда, А. Фрейд, Е. Фромма, Т. С. Яценко та інших. При цьому весь комплекс питань, в основному, розглядається як соціальне явище, пов’язане з дезадаптацією суб’єкта. Також наголошується на глибинно-психологічних передумовах виникнення інфантилізму та імпотенції, започаткування яких співвідноситься із дитячим періодом розвитку суб’єкта. Такі дослідники як Л.І. Захарова, Г.О. Ковальов, А.Е. Лічко, А. Міллер, B.C. Мухіна, І.О. Смирнова, B.C. Собкіна, А.С. Співаковська, Е. Г. Едеміллер наголошують на деструктивному впливі виховання, який зумовлює фіксацію інфантильних тенденцій, породжуючи тим самим імпотенцію.
Поза увагою науковців залишається взаємозв’язок інфантилізму та імпотенції і їх вплив на поведінку суб’єкта. Тому, незважаючи на проведені дослідження, проблема взаємозв’язку інфантилізму та імпотенції залишається відкритою, в плані її поглиблення.
Актуальність пізнання інфантилізму та імпотенції у їх взаємозв’язку методом активного соціально-психологічного навчання пов’язана із можливістю глибинного пізнання даних феноменів. Глибинна психокорекція за методом АСПН спрямована на дослідження цілісної психіки суб’єкта в єдності свідомої та несвідомої сфер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ІНФАНТИЛІЗМУ З ПСИХОЛОГІЧНОЮ ІМПОТЕНЦІЄЮ ТА ЇХ КОРЕКЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок