Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Громадсько-політична діяльність Володимира Антоновича

Громадсько-політична діяльність Володимира Антоновича

Назва:
Громадсько-політична діяльність Володимира Антоновича
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Харченко Вадим Юрійович
УДК 94 (477) "18"
Громадсько-політична діяльність
Володимира Антоновича
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі давньої та нової історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Катренко Андрій Миколайович,
завідувач кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Щербак Микола Григорович,
професор кафедри архівознавства та спеціальних
галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат історичних наук, доцент
Іванова Людмила Георгіївна,
доцент кафедри історії України Київського національного
педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії України ХІХ - початку ХХ століття
Захист відбудеться "15" січня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий "12" грудня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент О.І.Божко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Її обсяг становить 20 сторінки. Робота складається зі вступу, п'ятьох розділів, висновків, списку джерел та літератури (23 сторінки, 260 назв).
Вступ. Актуальність дослідження. Відродження української державності та формування національно-політичної ідеології вимагає кардинально нового погляду, а подекуди й переосмислення історії визвольних змагань української нації, її боротьби за духовну й державну незалежність. У цій історії роль національного піднесення другої половини ХІХ століття є визначальною, оскільки саме протягом цих десятиріч були сформовані головні ідеологічні й стратегічні підвалини новітнього визвольного руху перших декад ХХ століття, коли була здійснена спроба реалізації державно-політичної ідеї, яка є найбезпосереднішою попередницею до подій сучасності. Діяльність конкретних культурних, громадських діячів, політиків та науковців як складова національного процесу є тим стрижнем, що сполучає весь комплекс дослідів, присвячених вітчизняній історії вказаного періоду. Тому значення Володимира Боніфатійовича Антоновича (1830/4-1908), як одного з десятків видатних імен у пантеоні українського відродження другої половини ХІХ століття, заслуговує на окреме дослідження.
Найяскравіший представник хлопоманського руху кінця 1850-х - початку 1860-х років, співзасновник та активний член проводу Київської громади протягом кількох десятиріч, послідовний речник галицького культурно-політичного відродження, ініціатор та провідник Всеукраїнської Загальної Безпартійної Організації наприкінці 1890-х - на початку 1900-х років, студентський ватажок та ліберальний професор, здібний полеміст та дипломат, Антонович увібрав у собі не одну епоху українського національного піднесення в його різноманітних громадсько-політичних виявах. Всебічне вивчення і витлумачення його громадської біографії дозволить глибше зрозуміти характер українського національного руху ХІХ століття в цілому та його окремих напрямків і епізодів зокрема.
Пропаговані Володимиром Антоновичем ідеї соціальної справедливості, національно-культурного просвітництва та вироблена ним на цих засадах самостійницька політична орієнтація є надзвичайно корисним теоретичним і практичним надбанням для розробки сучасного стратегічного внутрішнього і зовнішнього курсу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Громадсько-політична діяльність Володимира Антоновича

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок