Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУПЕЦТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (друга половина ХIХ – початок ХХ ст.)

КУПЕЦТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (друга половина ХIХ – початок ХХ ст.)

Назва:
КУПЕЦТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (друга половина ХIХ – початок ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,42 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Бєліков Юрій Анатолійович
УДК 94 (477) “18/19”
КУПЕЦТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ
(друга половина ХIХ – початок ХХ ст.)
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ХАРКІВ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії Росії Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Духопельников Володимир Михайлович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри історії Росії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Бойко Микола Корнійович,
Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченка,
завідувач кафедри історії слов’ян
кандидат історичних наук, доцент
Майстренко Владислав Сергійович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Інститут історії України
Національної Академії наук України
(відділ історії України ХIХ – початку ХХ ст.),
м. Київ
Захист відбудеться 13 лютого 2004 р. о 16.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 4-65).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 13 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Купецтво протягом сторіч відігравало помітну роль в економічному, суспільно-політичному і культурному житті нашого народу. Довгий час купець був уособленням вітчизняного підприємця. Тому, в зв'язку з сьогоднішнім формуванням господарської еліти українського суспільства вивчення історії купецтва стає особливо актуальним. Злободенність дослідження обумовлюється також необхідністю вдосконалення правової бази нашої держави – організації і розвитку підприємництва приділено величезну увагу в законодавстві України. Зокрема, сучасний закон “Про підприємництво” підкреслює, що “це безпосередня, самостійна, систематична, на власний ризик діяльність з виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг з метою одержання прибутку, здійснювана фізичними і юридичними особами, зареєстрованими як суб'єкти підприємницької діяльності”. Законодательство Украины о предпринимательстве: По состоянию на 1января 2002г. – Изд. 2-е пер. и доп. – Харьков: Одиссей, 2002. – С. 5.
Особливістю купецького стану було те, що вплив цієї верстви суспільства на розвиток держави багаторазово перевершував його питому вагу в складі населення. Водночас, порівняна нечисленність купецтва дозволяє розглядати цю соціальну групу на мікроісторичному рівні. Зараз уже недостатньо займатися дослідженням тільки економічних аспектів проблеми. Необхідно звернутися обличчям до людини, яка перебувала в центрі багатьох суспільних, господарських, політичних, культурних процесів і, значною мірою, ними керувала.
У сучасних умовах становлення ринкових відносин особливий інтерес викликає діяльність купецтва в аналогічній ситуації, що склалася після проведення в Російській імперії т.зв. Великих реформ. Чимале значення має і те, що купецтво в той період довгий час залишалося носієм старої патріархальної культури. Однак поступово в його колі сформувалося принципово нове світорозуміння, засноване на сполученні традиційного і прогресивного. Подібні процеси відзначаються в сучасному суспільстві – культурне середовище, що утворилося в радянський період, продовжує впливати на, здавалося б, нову соціальну верству підприємців.
Актуальність дослідження обумовлюється і тим, що купецький стан України залишився поза увагою істориків. У зв'язку з цим, вивчення історії купецтва українських губерній (у т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: КУПЕЦТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ (друга половина ХIХ – початок ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок