Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЯ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ ПОЧАТКУ ХХ СТ. (1900-1918 РР.)

ІДЕЯ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ ПОЧАТКУ ХХ СТ. (1900-1918 РР.)

Назва:
ІДЕЯ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ ПОЧАТКУ ХХ СТ. (1900-1918 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,52 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Романюк Ростислав Йосипович
УДК 32 (4)“19”+321.01 (477)
ІДЕЯ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ ПОЧАТКУ ХХ СТ.
(1900-1918 РР.)
Спеціальність 23.00.01 – теорія та історія політичної науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: |
кандидит історичних наук, доцент
Остудін Володимир Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра політології
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Гринів Олег Іванович,
Інститут народознавства НАН України у м.Львові, завідувач відділу етнології сучасності
кандидат історичних наук, доцент
Гетьманчук Микола Петрович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри політо-логії і соціології
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 4 липня 2001 року о 15 00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному універси-теті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005 м.Львів, вул. М.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 28 травня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02,
доктор політичних наук, професор |
Денисенко В.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Десателізація і розпад Радянського Союзу спричинили виразну зміну геополітичної ситуації у Європі. Здобуття Україною незалежності наблизило її до Європи, а Європу – до України. І йдеться тут не лише про геополітичні аспекти. Нові демократичні стандарти мислення та оцінок зумовили потребу переосмислення велетенського пласту питань, безпосередньо пов’язаних із життям суспільства. Це стосується й проблеми входження України в європейське співтовариство, що неминуче вимагає чіткого розуміння як сучасних, так і історичних передумов такого напряму розвитку. Обраний для наукового дослідження часовий проміжок (1900–1918 рр.) є важливим, щонайменше, з двох міркувань. По-перше, це був час, коли розбуджена національна свідомість багатьох гноблених імперіями народів, в тому числі й українців, диктувала їм потребу здобуття державної самостійності і, по-друге, коли деякі державні народи на європейському континенті вже наблизилися до розуміння необхідності сприяти цьому. Дослідження політичної думки останніх в такій площині майже не здійснювалося, що суттєво спричинилося до неправильного і перекрученого розуміння їхніх позицій щодо проблеми відродження національних держав загалом, і української зокрема. Актуальність таких досліджень диктується не лише потребою різносторонньо вивчити проблему відродження української державності початку ХХ ст., але й необхідністю переосмислення вже усталених, “традиційних” поглядів на розуміння європейськими народами українських державотворчих проблем, що у час пошуку Україною власних зовнішньополітичних орієнтирів і поглиблення взаємовигідного співробітництва з європейськими країнами має неабияку вагу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з науковими дослідженнями, які здійснюються на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках держбюджетної теми “Сучасні етнополітичні процеси в Україні та їх розробка в основних поняттях і категоріях”.
Метою дослідження є комплексний аналіз європейської політичної думки 1900–1918 рр. в прикладному аспекті проблеми відродження української державності. Виходячи з цього, в дисертації поставлені такі завдання:
-
проаналізувати характер і масштаби розгляду українського питання європейською політичною думкою;
-
показати важливість української проблеми та її вдалого розв’язання для європейських держав;
-
з’ясувати окремі аспекти розуміння європейською політичною думкою української проблеми й їхній взаємозв’язок;
-
розглянути проблему відродження української державності в розвитку: теоретична постановка – фактичне визнання незалежної Української держави на міжнародному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІДЕЯ ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ПОЛІТИЧНІЙ ДУМЦІ ПОЧАТКУ ХХ СТ. (1900-1918 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок