Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-ФУНКЦОНАЛЬН ДОСЛДЖЕННЯ ЛПОПОЛСАХАРИДВ Ralstonia solanacearum

СТРУКТУРНО-ФУНКЦОНАЛЬН ДОСЛДЖЕННЯ ЛПОПОЛСАХАРИДВ Ralstonia solanacearum

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦОНАЛЬН ДОСЛДЖЕННЯ ЛПОПОЛСАХАРИДВ Ralstonia solanacearum
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦОНАЛЬНА АКАДЕМЯ НАУК УКРАНИ
НСТИТУТ МКРОБОЛОГ ВРУСОЛОГ м. Д.К.ЗАБОЛОТНОГО
МОСКАЛЕНКО
Наталя Василвна
УДК 579.841.11.22
СТРУКТУРНО-ФУНКЦОНАЛЬН ДОСЛДЖЕННЯ
ЛПОПОЛСАХАРИДВ Ralstonia solanacearum
03.00.07 - мкробологя
АВТОРЕФЕРАТ
дисертац на здобуття наукового ступеня
кандидата бологчних наук
КИВ - 1999


Дисертацю рукопис.
Робота виконана в нститут мкроболог врусолог м. Д.К.Заболотного НАН України, м. Кив.
Науковий кервник :
доктор бологчних наук,
ВАРБАНЕЦЬ Людмила Дмитрвна
нститут мкроболог врусолог м. Д.К.Заболотного,
завдувач вддлом бохм мкроорганзмв
Офцйн опоненти :
член-кореспондент НАН Украни, доктор бологчних наук, професор МАЛАШЕНКО Юрй Романович
нститут мкроболог врусолог м. Д.К.Заболотного,
завдувач вддлом болог газоокислюючих мкроорганзмв
доктор медичних наук, професор
БОРИСОВ Вадим Анатольович
Кивський унверситет м. Т.Г.Шевченка,
професор кафедри мкроболог та загально мунолог
Провдна установа
Одеський державний унверситет м. ..Мечникова, кафедра мкроболог.
Захист дисертац вдбудеться “ 20_” жовтня__ 1999 р. о 10.00 годин на засданн спеціалзовано вчено ради Д 26.233.01 в нститут мкроболог врусолог м. Д.К.Заболотного НАН Украни за адресою: 252143, м.Кив, вул. Заболотного, 154.
З дисертацю можна ознайомитись в бблотец нституту мкроболог врусолог м. Д.К.Заболотного НАН Украни за адресою: 252143, м.Київ, вул. Заболотного, 154.
Автореферат розсланий _17 вересня_ 1999 р.
Вчений секретар
спецалзовано вчено ради
кандидит бологчних наук Л.М.Пурш
Актуальність проблеми. Ліпополісахариди (ЛПС) являються специфчними компонентами клітинної оболонки грамнегативних бактерій. Вони розташован на зовнішній поверхн мембрани мікроорганізму і внаслідок сво унікальної будови виконують ряд важливих для клітини фізико-хімічних і біологічних функцій. ЛПС відіграють значну роль у підтримці цілсності мембрани, регулюють її проникність для різних сполук, приймають важливу участь у контактах мікроорганізму з іншими макро- та мкроорганзмами. Завдяки поверхневому розташуванню і особливостям будови визначають О-антигенну специфічність бактерій.
Одним з пояснень прояву такого широкого спектру бологчно активност рзномантнсть молекулярних форм ЛПС в межах одного виду, що обумовлено гетерогеннстю х структурних частин, а саме О-специфчного полсахариду (О-ПС), корового олгосахариду (кор-ОГ) та лпдного компоненту. Вивчення структурно органзац рзних молекулярних форм ЛПС одн культури та з’ясування х хмчно природи сприяють розшифруванню детермнант бологчно активност механзмв функцонування ЛПС при реалзац бологчних процесв, що проходять за х участю.
Склад і структура ЛПС є на сьогодні одним із визнаних хемотаксономічних критеріїв, що використовується в систематиці грамнегативних бактерій. Хмчна рзномантнсть типв структур О-специфчного полсахариду ЛПС обумовлю серологчну специфчнсть, що широко використовується при створенні вакцин і діагностикумів, а також при розробці внутрішньовидових серологчних класифікаційних схем грамнегативних мікроорганізмів, в тому числі фітопатогенних.
Все вищезгадане цлком стосуться такого гетерогенного за властивостями ще недостатньо вивченного фтопатогенного виду, як Ralstonia solanacearum.Цей мікроорганізм викликає бактеріальне зів’ялення широкого спектру рослин ( до 200 видів). Особливо небезпечний він для представників родини пасльонових. Хвороба, яку вн спричиня наносить значн збитки сльському господарству. Найчастше вона ма незворотнй характер бльшсть нфкованих рослини гине.
Особливістю виду R. solanacearum є штамове різноманіття біологічних властивостей. Це робить можливим розподілення штамв на раси, біовари, патовари, серовари за типом колоній, спеціалізації до фагів і т. і. Вивчення фізико-хімічних властивостей цього фітопатогену, зокрема особливостей будови бологчно активност ЛПС штамв R. solanacearum є актуальною проблемою. Одержані внаслідок таких досліджень відомості можуть бути використані для розробки методів діагностики штамів цього виду, виршення питань його таксоном, а також при дослдженнях, спрямованих на вивчення механзмв патогенезу хвороби, яку виклика цей мкроорганзм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦОНАЛЬН ДОСЛДЖЕННЯ ЛПОПОЛСАХАРИДВ Ralstonia solanacearum

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок