Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гармонізація Податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування

Гармонізація Податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування

Назва:
Гармонізація Податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
київський Національний економічний університет
Ященко Корнелія Василівна
УДК 340.137(477)::336.227.8(061.1)
Гармонізація Податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування
Спеціальність 12. 00. 07 – теорія управління; адміністративне
право і процес; фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі правового регулювання економіки юридичного факультету Київського національного економічного університету.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Опришко Віталій Федорович,
декан юридичного факультету Київського національного економічного університету
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Пацурківський Петро Станіславович,
декан юридичного факультету Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича
кандидат юридичних наук
Петраш Іван Юрійович,
доцент кафедри міжнародного та конституційного права Львівського юридичного інституту
Міністерства Внутрішніх Справ України
Провідна установа – Київський національний університет ім. Т. Шевченка,
кафедра конституційного та адміністративного права,
м. Київ
Захист відбудеться 10 березня 2005 р. о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.006.05 при Київському національному економічному університеті: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1.
Автореферат розісланий 8 лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Мудра


загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В контексті європейської інтеграції України гармонізація її податкового законодавства з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування є актуальним правовим питанням. Відповідно до Угоди про партнерство та співробітництво між Україною і Європейськими Співтовариствами та їх державами-членами від 14 червня 1994 року Україна прийняла зобов’язання гармонізувати національне законодавство з законодавством Європейських Співтовариств (далі - ЄС) про непряме оподаткування. Десятирічний досвід органів державної влади щодо проведення заходів, спрямованих на виконання даного зобов’язання, довів гостру потребу у науковому обґрунтуванні теоретичних і практичних аспектів гармонізації податкового законодавства України з законодавством ЄС про непряме оподаткування. Гармонізація покликана узгодити умови справляння і рівень непрямих податків з існуючими в ЄС та сприяти впровадженню режиму вільної торгівлі між Україною і ЄС.
Перші наукові спроби обґрунтувати зміст гармонізації законодавства України з законодавством ЄС майже не торкалися окремих галузей та інститутів права, а стосувалися більшою мірою загальнотеоретичних проблем наближення в цілому законодавства України до законодавства ЄС. Провідна роль у визначенні й обґрунтуванні поняття гармонізації законодавства України з законодавством ЄС належить працям таких відомих вітчизняних вчених, як В.Н. Денисов, В.К. Забігайло, Ю.М. Капіца, Н.Р. Малишева, В.І. Муравйов, В.Ф. Опришко. Саме на працях цих науковців базується теоретична основа даного дослідження.
Щодо гармонізації податкового законодавства України з законодавством ЄС, то у вітчизняній юридичній науці істотні розробки з даної проблеми досі не проводилися, проте на неї звертали увагу І.А. Бєлоусова, Л.М. Демиденко. Гармонізацію національних законодавств держав-членів ЄС в галузі непрямих податків розглядали Л.М. Ентін, Р.А. Петров, В.М. Слепець, А. Татам, Г.П. Толстоп’ятенко, Б. М. Топорнін, Н. Моусі, С.В. Шевчук. Оцінки, коментарі та висновки, надані цими науковцями, використані при дослідженні особливостей законодавства ЄС про непряме оподаткування.
В процесі аналізу способів гармонізації податкового законодавства України з законодавством ЄС про непряме оподаткування автор враховував результати досліджень загальних проблем податкового права як інституту фінансового права, здійснених такими вітчизняними фахівцями: Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Гармонізація Податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок