Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СФЕРА ПОСЛУГ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

СФЕРА ПОСЛУГ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Назва:
СФЕРА ПОСЛУГ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,76 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Парена Віолета Анатоліївна
УДК 63.5.73
СФЕРА ПОСЛУГ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної теорії Дніпропетровської державної фінансової академії Міністерства фінансів України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Батура Олександр Васильович,
Дніпропетровська державна медична академія Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ніколенко Юрій Васильович,
Академія муніципального управління (м. Київ)
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки,
кандидат економічних наук, доцент
Сабадін Микола Гнатович,
Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України,
доцент кафедри економічної теорії та
економіки сільського господарства.
Провідна установа: Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра політичної економії
обліково-економічних факультетів.
Захист відбудеться 25.03.2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова 25.
Автореферат розісланий 20.02.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування цивілізованої ринкової системи господарювання в Україні відбувається на ґрунті складного становлення української державності та демократизації суспільного життя. Вирішальна роль у здійсненні глибинних соціально-економічних перетворень належить людському чиннику, якісні рушії якого формуються сферою послуг – органічною складовою народногосподарського відтворювального процесу. Значення сфери послуг особливо зростає за умов, коли необхідно забезпечити такі зміни, які б визначали суспільний розвиток в напрямку глобального становлення постіндустріальної інформаційної цивілізації.
Світовий досвід засвідчує, що основоположним елементом цього процесу виступає зростання послуг – надзвичайно важливих і необхідних ресурсів для розвитку суспільства, що докорінно перетворюють всю систему суспільних відносин і практику господарського життя, оскільки послуги мають дуже специфічні, відмінні від традиційних, метеріально-речові елементи власності. За такої ситуації суттєво змінюється і роль самої людини – як носія послуги з метою забезпечення поступового розвитку суспільства.
Актуальність наукового пізнання економічної природи послуг, аналіз проблем їх соціально-економічної ефективності зумовлюється передусім дедалі більшим зростанням ролі і значення сфери послуг в забезпеченні суспільного прогресу. Водночас, вона пояснюється і складністю вирішення економічних проблем у такій важливій, специфічній сфері суспільної діяльності, що відноситься до нематеріального, духовного виробництва та охорони здоров’я громадян України. З одного боку освіта, охорона здоров’я – це сфери, призначення яких виступає збереження знань, здоров’я, духовний розвиток людини, розвиток культури, в цілому цивілізації. З іншого – ця сфера за умов ринкової економіки функціонує на економічних засадах, потребує всебічного врахування прибутку, що висуває необхідність ефективнішого використання фінансових коштів та всього потенціалу сфери послуг.
У науковій літературі питання про роль і місце сфери послуг у ринковій економіці знайшла відображення в чисельних працях: Г.Беккер, Б.Вейсборг, В.Петті, Д.Рікардо, А.Сміт, А.Маршал, С.Струмілин, Дж.Мінцер, Т.Шульц, О.Ангишкін, О.Дайновський, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СФЕРА ПОСЛУГ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок