Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Генеральна греко-католицька духовна семінарія у Львові 1848–1914: інституційна та соціальна історія

Генеральна греко-католицька духовна семінарія у Львові 1848–1914: інституційна та соціальна історія

Назва:
Генеральна греко-католицька духовна семінарія у Львові 1848–1914: інституційна та соціальна історія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,80 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ГЛИСТЮК ЯРОСЛАВ СТЕПАНОВИЧ
УДК 271.4-725:377-9.83-25) “1848/1914”
Генеральна греко-католицька духовна семінарія
у Львові 1848–1914:
інституційна та соціальна історія
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії слов’янських країн Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Грицак Ярослав Йосипович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
директор Інституту історичних досліджень
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гаврилюк Світлана Віталіївна,
Волинський національний університет
імені Лесі Українки,
професор кафедри давньої і нової історії України
кандидат історичних наук, доцент
Фенич Володимир Іванович,
Ужгородський національний університет,
доцент кафедри історії України
Захист відбудеться 13 травня 2008 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 9 квітня 2008 р.


Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор О. М. Сухий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Греко-католицьке духовенство було найчисельнішою українською (руською) елітою, котра займала провідне місце в національному русі галицьких українців аж до кінця ХІХ ст. Священики підтримували народну освіту, артикулювали національні вимоги та забезпечували зв’язок між національними організаціями в містах і селах. Головним і найважливішим осередком виховання греко-католицького кліру в австрійській Галичині була Генеральна греко-католицька духовна семінарія у Львові. Тривалий час вона була для галицьких українців ключовою інституцією не лише в вихованні духовенства, але й у можливості здобути вищу освіту загалом. Тому семінарія, її настоятелі й вихованці завжди перебували в центрі уваги українського (руського) суспільства, а в її історії віддзеркалилися соціальні, культурні, національні зміни.
Актуальність дослідження діяльності цієї семінарії диктується, по-перше, потребою висвітлення історії освіти в Україні на прикладі окремої, дуже важливої інституції, по-друге, необхідністю вивчення духовенства, як окремого соціального прошарку, по-третє, аналіз діяльності духовної семінарії в еклезіальному контексті дозволяє краще пізнати історію Церкви того часу. Таке дослідження також дозволяє вивчати національний рух у різних аспектах (його соціальний склад, участь молоді, співвідношення між церковною і світською елітою тощо) та внести суттєві поправки і доповнення в дискусії, що інтенсивно ведуться у сучасній світовій історіографії щодо природи і характеру націоналізму.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження написане в рамках виконання наукової теми кафедри історії слов’янських країн Львівського національного університету імені Івана Франка “Історичні зв’язки слов’янських народів з Україною та українцями” та проекту Інституту історичних досліджень того ж університету “Формування національних і соціальних ідентичностей в Україні новітнього часу (XIX–XX ст.)”.
Об’єктом дослідження є Генеральна греко-католицька духовна семінарія у Львові періоду 1848–1914 рр. За предмет обрано розвиток її виховної системи (моральне виховання, дисциплінарні вимоги, навчання), характеристики особового складу настоятелів (соціальне походження, освіта, дидактичні здібності, кар’єра), студентські організації семінарії, напрямки їхньої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Генеральна греко-католицька духовна семінарія у Львові 1848–1914: інституційна та соціальна історія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок