Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ САДИБНО-ПАРКОВИХ УТВОРЕНЬ КИЇВЩИНИ КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ САДИБНО-ПАРКОВИХ УТВОРЕНЬ КИЇВЩИНИ КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ САДИБНО-ПАРКОВИХ УТВОРЕНЬ КИЇВЩИНИ КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
 
МАЛАНЮК
Вікторія Ярославівна
УДК 712.3:72:012(477.41)”17/19”
АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ
САДИБНО-ПАРКОВИХ УТВОРЕНЬ КИЇВЩИНИ
КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.
18.00.01. – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (НАОМА) Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник - доктор архітектури, професор
МОЙСЕЄНКО Зоя Василівна,
Національна академія образотворчого мистецтва
і архітектури
Офіційні опоненти: - доктор архітектури, професор Київського Національного
університету будівництва і архітектури
МАРДЕР Абрам Павлович
- кандидат архітектури, доцент, Інститут реклами
ДУДАРЕЦЬ Володимир Миколайович
Провідна установа - Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка Міністерства освіти та науки України, м. Полтава.
Захист відбудеться 05.04.2007 року, о 14 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.103.01 в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна, 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Україна, 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 20).
Автореферат розісланий 05.03.2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат архітектури, професор Л.В. Прибєга
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Садибно-паркові утворення Київщини кінця ХVІІІ – початку ХХ століть є невід’ємною складовою історико-архітектурної спадщини України, за кількістю об’єктів та масштабами будівництва являють собою об’ємний матеріал для наукового аналізу. Вони відзначаються високим якісним рівнем стилістично-композиційних рішень та становлять інтерес і як зразки архітектури відповідного періоду, і як твори садово-паркового мистецтва.
Архітектурна спадщина Київщини протягом ХІХ – ХХ століть привертала до себе увагу українських, російських та польських дослідників, внаслідок чого була створена джерельна база історіографічного, архітектурознавчого та проектно-реставраційного характеру. Досі увага дослідників акцентувалася на окремих значних і доволі ґрунтовно документованих пам’ятках („Олександрія” у Білій Церкві, „Софіївка” в Умані), а значна частина резиденцій магнатів, середнього та дрібного дворянства у невеликих містечках і селах ще недостатньо вивчена. Більшість із них за відсутності інформації про архітектурно-художню та історичну цінність змінили функцію, первісний вигляд і навіть зовсім припинили існування. Слід зауважити, що саме втрачені садибні утворення становлять більшість серед виявлених під час архівних пошуків. Дослідження Київського регіону продовжує і доповнює розгорнуту роботу з даної проблематики, що провадиться у загальноукраїнському контексті, територіально охоплюючи Харківщину (1985 р.), Волинь (1999 р.), Полтавщину (2003 р.), Галичину (2003, 2004 рр.).
Актуальність дослідження пов’язана з необхідністю:
1. Створення цілісної картини еволюції садибно-паркового будівництва на Київщині; поглиблення історико-архітектурних знань в зв’язку з потребами сьогодення; проектування нових комплексів з урахуванням досвіду зодчества минулих часів.
2. Популяризація отриманих результатів серед широкого загалу; введення у науковий обіг нового фактологічного й іконографічного матеріалу, виявленого в процесі дослідження; сприяння підтримці державою пам’яток, які ще збереглися.
3. Вирішення питань регенерації, реконструкції збережених садибних будівель і споруд та паркових територій, їх адекватного сучасного використання, зокрема і з метою розвитку туризму. Органічне, гармонійне включення об’єктів історичної забудови у сучасну планувальну структуру населених пунктів сприятиме збереженню їх оригінальності і своєрідності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АРХІТЕКТУРНО-КОМПОЗИЦІЙНІ ЗАКОНОМІРНОСТІ САДИБНО-ПАРКОВИХ УТВОРЕНЬ КИЇВЩИНИ КІНЦЯ ХVІІІ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок