Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалювання кругогвинтових зубчастих передач синтезом зачеплення з асиметричною функцією передавального відношення

Удосконалювання кругогвинтових зубчастих передач синтезом зачеплення з асиметричною функцією передавального відношення

Назва:
Удосконалювання кругогвинтових зубчастих передач синтезом зачеплення з асиметричною функцією передавального відношення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
КАРПОВ Олексій Петрович
УДК 621.833
Удосконалювання кругогвинтових зубчастих передач синтезом зачеплення з асиметричною функцією передавального відношення
Спеціальність 05.02.02 – Машинознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Утутов Микола Лазарович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, кафедра "Машинознавство", професор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Грібанов Віктор Михайлович,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, завідуючий кафедрою "Прикладна математика";
кандидат технічних наук
Просянок Віталій Вікторович,
ВАТ "Головний спеціалізований конструкторсько-технологічний інститут", заступник головного технолога з вагонобудування.
Провідна установа – Одеський національний технічний університет, кафедра "Теоретична механіка і машинознавство", Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 28 грудня 2006 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.29.051.03 Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою:
91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а.
Автореферат розіслано 27 листопада 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.І. Осенін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У приводах сучасних високонавантажених машин як передавальні механізми використовуються передачі зачепленням, серед яких поширення одержали кругогвинтові зубчасті передачі. Удосконалювати їх можливо застосуванням передач зубчастими колесами, що мають асиметричну функцію передавального відношення.
Актуальність теми. Створення надійних і довговічних передавальних механізмів є важливим науково-практичним завданням сучасного машинобудування, рішення якого можливо на основі удосконалювання зубчастих передач синтезом зачеплення. Одним зі шляхів удосконалювання зубчастих передач синтезом зачеплення, що розширює їхні функціональні можливості, є розробка зубчастих коліс зі змінним передавальним відношенням (передач некруглими зубчастими колесами) на основі пошуку раціональних геометричних параметрів зачеплення.
Досвід упровадження таких передач, створених на базі евольвентного зачеплення, показав достоїнство їхнього використання в ланцюгових механізмах і приводах машин для вирівнювання швидкостей руху ланок і усунення в них динамічних навантажень.
Такий підхід повною мірою доцільно застосувати й до підвищення протирезонансної стійкості кругогвинтових зубчастих передач, що мають високу навантажувальну здатність і набули поширення в редукторах важкого машинобудування. Як показує практика, 3 – 5 % виходів з ладу редукторів пов'язане з різного роду вібраціями та резонансними явищами.
Однак удосконалювання зубчастих передач синтезом раціональних геометричних параметрів зачеплення зі змінним передавальним відношенням, що забезпечують заданий закон перетворення руху, вимагає вирішення цілої низки питань: вибір функції передавального відношення; визначення основної та додаткових умов синтезу передач некруглими зубчастими колесами, розробка математичної моделі синтезу раціональних параметрів кругогвинтового зачеплення й оцінка їхнього впливу на працездатність передачі та ін.
Таким чином, розробка нових різновидів кругогвинтових передач некруглими зубчастими колесами, що розширюють функціональні можливості їхнього застосування для боротьби з резонансними коливаннями, є актуальним завданням.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля в межах досліджень з держбюджетних тем (тема ГН-15-01, № ДР 0101U003278; тема ГН-31-03, № ДР 0103U000426; тема ГН-04-04, №_ДР 0104U000101) і госпдоговірної теми з ХК "Луганськтепловоз" (тема М-21-02, № ДР 0102U002234), а також програм науково-технічного співробітництва з ХК "Луганськтепловоз".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалювання кругогвинтових зубчастих передач синтезом зачеплення з асиметричною функцією передавального відношення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок