Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРИНЦИПУ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПІДХОДУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ДУМЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК ПРИНЦИПУ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПІДХОДУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ДУМЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК ПРИНЦИПУ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПІДХОДУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ДУМЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди
Дубровська Лариса Олександрівна
УДК 371.302.036 (09)
РОЗВИТОК ПРИНЦИПУ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПІДХОДУ
У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ДУМЦІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ
13.00.01 -загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Ніжинському державному педагогічному університеті імені Миколи Гоголя Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент
Відченко Алла Гаврилівна,
Харківський державний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди, професор кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти доктор педагогічних наук. професор
Сущенко Тетяна Іванівна,
Запорізький обласний інститут
удосконалення вчителів, завідувач кафедри
педагогічної майстерності і нових технологій освіти:
кандидат педагогічних наук, доцент
Щокіна Наталія Борисівна,
Харківський державний інститут фізичної
культури, завідувач кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа Луганський державний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка, кафедра
педагогіки, Міністерство освіти і науки,
м.Луганськ.
Захист дисертації відбудеться 14 листопада 2001 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім.Г.С. Сковороди за адресою: 61078, М.Харків, вул. Артема, 29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди за адресою: 61 168, М.Харків, вул. Блюхера, 2. ауд. № 214-В.
Автореферат розісланий 11 жовтня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап соціального розвитку України вимагає підвищення рівня гуманізації суспільства у ставленні до особистості. Передусім все це стосується забезпечення її матеріальних та духовних потреб, певного рівня політичної та соціальної свободи, а також внутрішнього психофізичного стану. Саме тому перед вітчизняною педагогічною наукою виникає необхідність створення гуманістичної парадигми виховання з максимальною орієнтацією на індивідуальність людської особистості як вищої суспільної цінності.
Разом з тим реалії сьогодення свідчать про наявність глибоких суперечностей між потребами індивіда в повному розвиткові своїх сутнісних сил (розуму, інтелекту, здібностей) та можливостями задоволення цих потреб соціальними інститутами. Адже в практиці школи ще досить сильна традиційна авторитарна модель навчання, яка регламентує діяльність школярів, обмежуючи їхню самостійність. У цих умовах виникає виправданий інтерес до кращих надбань світової та вітчизняної педагогічної думки з проблеми формування людської індивідуальності, здатної до саморозвитку і самореалізації.
Творчий пошук нових шляхів наукового розв’язання цієї проблеми вимагає вивчення й переосмислення історико-педагогічного досвіду минулого, в якому людина розглядалась як унікальний мікрокосм. Особливо цінним для діалогу з сучасністю є освітньо-виховний досвід прогресивної педагогіки другої половини XIX ст. В цей період характерною особливістю суспільного розвитку країни були ідеї національно-культурного відродження; у вихованні на передній план виходив принцип народності; йшов активний пошук моделі освіти й виховання, здатної задовольнити запити особистості. Тому знання принципових положень цієї моделі, критичний аналіз їх та об’єктивна оцінка й творче використання можуть сприяти активізації процесу відродження національної педагогічної школи, традицій виховання, яким в Україні у вказаний період надавалося першочергового значення.
Аналіз психолого-педагогічної літератури переконує, що проблемі індивідуальної сутності особистості та визначенню шляхів її становлення в напрямку максимального розвитку власного потенціалу присвячена значна кількість робіт.
Конкретні дослідження названої проблеми проводились у різних напрямках:
-
психологія особистості (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРИНЦИПУ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПІДХОДУ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ДУМЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XIX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок