Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління загальноосвітнім навчальним закладом (методологічний аспект)

Управління загальноосвітнім навчальним закладом (методологічний аспект)

Назва:
Управління загальноосвітнім навчальним закладом (методологічний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇН
И


ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
КИРИЧЕНКО МИКОЛА ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 371.11:005
Управління загальноосвітнім навчальним закладом
(методологічний аспект)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертація є рукопис
Роботу виконано в Центральному інституті післядипломної
педагогічної освіти АПН України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Олійник Віктор Васильович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, ректор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний університет, кафедра педагогіки і методики трудового та професійного навчання, декан
Кандидат педагогічних наук
Клокар Наталія Іванівна,
Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів, ректор
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 25.12.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.455.01 у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ-53, вул. Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 23.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снісаренко О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми дослідження. З розвитком соціально-економічних процесів, духовним відродженням та реформуванням освіти в Україні, модернізацією існуючих навчальних закладів і появою нових їх типів виникає нагальна потреба у створенні адекватних моделей управління навчальними закладами на засадах сучасного наукового менеджменту.
Актуальність теми дослідження обумовлена інтенсивним розвитком теорії соціального управління та необхідністю адекватної наукової реакції на новий практичний досвід керівництва загальноосвітніми закладами різних типів і форм власності. Потреба в поглиблених теоретико-методологічних дослідженнях продиктована вимогами реформування освітньої системи, визначеними законами “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Державною національною програмою “Освіта (Україна ХХ1 століття)”, концепцією 12-річної загальної освіти.
Вивчення тематики дисертаційних робіт з педагогіки, захищених останнім часом в Україні, показує, що проблеми управління в тій чи іншій площині (навчання, виховання, підвищення кваліфікації, методична робота тощо) становлять менш, ніж 0,5 відсотка від загальної кількості здійснених психолого-педагогічних досліджень.
Аналіз змісту праць та публікацій з проблем наукового управління свідчить: незважаючи на цікаві підходи й певні успіхи в цьому напрямку в цілому дослідження систем управління в сфері освіти потребують інтенсифікації та поглиблення.
Базуючись на теорії соціального управління та положеннях наукового менеджменту, вітчизняні дослідники останнім десятиріччям досить докладно вивчили загальні механізми управління середніми закладами освіти, що дістало відображення у відповідних працях В.М.Бегея, Є.Г.Березняка, В.І.Бондаря, Л.І.Даниленко, Г.В.Єльникової, Н.М.Островерхової, В.С.Пікельної тощо. Окремі функціональні аспекти управління навчальними закладами були досліджені й висвітлені в роботах Л.М.Карамушки, Л.М.Калініної, О.М.Коберника, Є.М.Хрикова та інших. Методологічним проблемам управління навчальними закладами присвячені дослідження Г.А.Дмитренка, В.І.Маслова, В.В.Олійника, В.С.Пікельної та ін.
Не применшуючи наукового значення вітчизняних теоретичних надбань і кращого педагогічного досвіду управління закладами освіти в Україні, не можна разом з тим не враховувати, що орієнтація на високі рівні міжнародних стандартів у галузі управління освітою сьогодні є неодмінною умовою інтегрування з країнами Європейської співдружності та входження нашої держави на рівних умовах до світової інтелектуальної сфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Управління загальноосвітнім навчальним закладом (методологічний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок