Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> експресивно-виражальні засоби мови Французької та Української поезії першої половини ХХ століття

експресивно-виражальні засоби мови Французької та Української поезії першої половини ХХ століття

Назва:
експресивно-виражальні засоби мови Французької та Української поезії першої половини ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана франка
Стецько Ярина Тарасівна
УДК 81’362(44:477) „19”
експресивно-виражальні засоби мови Французької та
Української поезії першої половини ХХ століття
10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі французької філології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Помірко Роман Семенович
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри французької філології
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Чередниченко Олександр Іванович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу
з романських мов імені Миколи Зерова (Інститут філології)
кандидат філологічних наук, доцент
Якуб’як Маркіян Васильович
Львівська національна академія мистецтв,
завідувач кафедри мов та літератури
Захист відбудеться 18 червня 2008 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79001 м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005 м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 16 травня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради К 35.051.15
кандидат філологічних наук, доцент Шпак Ольга Андріївна


Загальна характеристика роботи
Проблеми поетичної мови у філологічному, філософському та культурологічному аспектах традиційно перебувають у колі інтересів багатьох дослідників. В останні десятиліття залучаються нові методи дослідження, розроблені на основі прикладного мовознавства, психолінґвістичного підходу, з метою з’ясування закономірностей побудови і сприймання текстових одиниць, що дає змогу ширше застосувати комплексний аналіз, який забезпечує всебічне вивчення структур окремої національної поетичної мови та дозволяє простежити типологічні паралелі у зіставленні двох національних поезій одного періоду.
Поетична мова досить широко висвітлена у сучасній лінґвістичній науці. Особливо плідними виявилися 60-ті–70-ті роки минулого століття, коли поряд із новими науковими працями В. Виноградова, А. Греймаса, У. Еко, С.Єрмоленка, І. Качуровського, Ж. Коана, В. Ковалевського, І. Ковтунової, Ю.Лотмана, М. Ріффатера, Р. Якобсона доступнішими стали праці вчених минулих років, зокрема І. Потебні та І. Франка. В останні десятиліття українська наука збагатилася численними дослідженнями, що вивчають особливості художньої мови. Серед їх авторів – Ф. Бацевич, В. Грещук, М.Кочерган, Р. Помірко, В. Попович, Т. Сірочук, О. Чередниченко, М. Якуб’як та інші.
Серед французьких дослідників останніх років слід назвати Бакеса Ж.-Л., Адама Ж.-М., Деґі М., Естебана К., Фурко Л., Ґреґуара Б., Пікона Ґ., Перньє М., Рюве Н., Штайнмец Ж.-Л., Сабатьє Р., Тюр’єль Ф., Томас Ж.-Ж., Тадьє Ж.-І., Вірмо А. і О., Веле С., і інші.
Проте сприйняттєво-пізнавальний аспект, за яким поетична структура декодується із врахуванням внутрішньотекстового та позатекстового досвідів реципієнта, зазвичай до уваги не береться. До цього часу недослідженим залишилося питання типологічних паралелей між лексичними, морфологічними та синтаксичними особливостями викладу художнього матеріалу в українській та французькій поезіях першої половини ХХ століття. Не порівнювалися також рівні та засоби семіотичної екстраполяції музики і живопису в українських та французьких поетичних творах зазначеного періоду.
Вивчення експресивно-виражальних, ритміко-просодичних, лексико-семантичних та граматичних особливостей мови української та французької поезії п. п. ХХ століття є актуальним, оскільки допомагає розкрити типологічні ознаки двох національних поезій, розширює межі трактування текстових і позатекстових можливостей поетичної строфи, виявляючи її глибинні приховані потенції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: експресивно-виражальні засоби мови Французької та Української поезії першої половини ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок