Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ПОРУШЕНЬ ГЕМО- ТА ГІДРОДИНАМІКИ ОКА В РОЗВИТКУ ПРОГРЕСУЮЧОЇ МІОПІЇ ТА РОЗРОБКА МЕТОДУ ЇХ КОРЕКЦІЇ (клініко-експериментальне дослідження)

РОЛЬ ПОРУШЕНЬ ГЕМО- ТА ГІДРОДИНАМІКИ ОКА В РОЗВИТКУ ПРОГРЕСУЮЧОЇ МІОПІЇ ТА РОЗРОБКА МЕТОДУ ЇХ КОРЕКЦІЇ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
РОЛЬ ПОРУШЕНЬ ГЕМО- ТА ГІДРОДИНАМІКИ ОКА В РОЗВИТКУ ПРОГРЕСУЮЧОЇ МІОПІЇ ТА РОЗРОБКА МЕТОДУ ЇХ КОРЕКЦІЇ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,23 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНИННОЇ ТЕРАПІЇ
ім. В.П. ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
Барковська Тетяна Миколаївна
УДК: 617.753.2-039.36-092:612.842.6-085-092.5
РОЛЬ ПОРУШЕНЬ ГЕМО- ТА ГІДРОДИНАМІКИ ОКА В
РОЗВИТКУ ПРОГРЕСУЮЧОЇ МІОПІЇ ТА РОЗРОБКА
МЕТОДУ ЇХ КОРЕКЦІЇ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.18 - очні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному інституті удосконалення лікарів МОЗ України
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент ЗАВГОРОДНЯ НАТАЛІЯ ГРИГОРІВНА, Запорізький державний інститут удосконалення лікарів МОЗ України, завідувач кафедри очних хвороб
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор КОНДРАТЕНКО ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри очних хвороб
доктор медичних наук, старший науковий співробітник СЕРДЮЧЕНКО ВІРА ІВАНІВНА, Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України, завідувач лабораторії розладів бінокулярного зору і функціональних методів дослідження
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія, кафедра очних хвороб, МОЗ України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “_18_”__травня_ 2001 р. о __1200__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “__17___” __квітня___ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Пономарчук В.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Прогресуючий перебіг короткозорості як причина зниження працездатності й обмеження вибору професії є медико-соціальною проблемою. Інвалідність внаслідок ускладнень міопії в різних вікових групах перевищує 10,0% і не має тенденції до зниження, що вказує на недостатню ефективність лікувально-профілактичних заходів (Логай І.М. і співавт., 1998; Ферфільфайн Й.Л. і співавт., 1995).
Розвиток захворювання в дитячому і юнацькому віці тісно пов’язує короткозорість із зоровим навантаженням, що підтверджується прямопропорційним зростанням як кількості короткозорих учнів, так і ступеня короткозорості із збільшенням шкільного стажу (Малюта Т.Д., 1972; МеіRong1994). Залишається відкритим питання: яким чином зорове навантаження спричиняється до посилення рефракції?
Важливе значення надається спазму акомодації і розладам кровообігу в оболонках ока, зумовлених вегетативно-судинною дистонією (Ватченко А.А., 1977; Корніловський І.М., 1978). Зміни в регіонарній гемоциркуляції у вигляді зниження рівня трофіки оболонок ока виявляються на самому початку розвитку короткозорості й прогресивно зростають зі збільшенням її ступеня (Аветисов Е.С., ). Однак недостатньо вивченим лишається питання: порушення гемоциркуляції є одним із причинних факторів розвитку захворювання чи зміни ці виникають як результат розтягування очного яблука.
Однією з причин розвитку і прогресування міопії вважається порушення рівноваги в гідродинамічній системі ока (Сергієнко М.М., 1988). Результати досліджень гідродинаміки в хворих з короткозорістю стосуються рівня внутрішньоочного тиску (ВОТ), стану шляхів стоку внутрішньоочної рідини з ока (Свірін О.В., Лапочкін А.В., 1982; Кондратенко Ю.М., 1989). Дані про хвилинний об’єм камерної вологи значно розрізняються (Імас Я.Б.,1970; Пеньков М.А і співавт., 1975; Фетисов О.А., 1980).
Окремі ланки патогенезу міопії відображають експериментальні дослідження (Панков О.П. і співавт., 1990; Сичов Г.М. і співавт., 1991) в яких використовують причинні фактори, що не мають аналогів у людини. Це утрудняє екстраполяцію результатів експерименту в клінічну практику й посилює актуальність створення таких експериментальних моделей міопії, що були б максимально наближені до людського ока і відтворювалися за допомогою патогенетичних факторів, що зустрічаються в клініці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ ПОРУШЕНЬ ГЕМО- ТА ГІДРОДИНАМІКИ ОКА В РОЗВИТКУ ПРОГРЕСУЮЧОЇ МІОПІЇ ТА РОЗРОБКА МЕТОДУ ЇХ КОРЕКЦІЇ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок